Sancaktepe'de bağımlılıkla mücadele etkinliklerinde farkındalık

sancaktepede-bagimlilikla-mucadele-etkinliklerinde-farkindalik

Sancaktepe Bağımlılıkla mücadele Sarıgazi Mahalle Çalışma birimi tarafından düzenlenen bağımlılıkla mücadele bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
11 Ocak 2019 Cuma 07:55

SANCAKTEPE - Sancaktepe Bağımlılıkla mücadele Sarıgazi Mahalle Çalışma birimi tarafından düzenlenen bağımlılıkla mücadele bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda bağımlılık konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çalışma birimi tarafından Sarıgazi Mahallesinde ki okullar arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren resimler sergilendi ve dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi.

Osmangazi İlkokulu'unda düzenlenen sergi ve ödül törenine 
Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Bağımlılıkla Mücadele Mahalle Çalışma Birimi Başkanı ve Osmangazi İlkokulu Müdürü Osman Ateşoğlu, Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Yıldız, Kamu Kurum Müdür ve Amirleri, Yeşilay Sancaktepe Şube Başkanı Dr. Abdullah İnan, Okul Müdürleri, Rehber Öğretmenler, Cami imamları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Osmangazi İlköğretim Okulu girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Kaymakam Adnan Çakıroğlu, dereceye giren resimlerden oluşan sergiyi gezerek, eser sahibi öğrencilerden resimler hakkında bilgi aldı ve hepsini tek tek tebrik etti.
 
10 Ocak Perşembe günü Osmangazi İlkokulu'nda düzenlenen sergi ve ödül töreninde bir konuşma yapan Kaymakam Adnan Çakıroğlu, ülke genelinde olduğu gibi ilçede de  her türlü bağımlılıkla topyekûn mücadele edildiğine işaret ederek, bağımlılıkla mücadelenin bir süreç olduğunu, bu sürecin ise en iyi şekilde yürütülmesi gerektiğini, bağımlılıkla mücadele amacıyla 2 yıldır yürütülen başarılı çalışmaların bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada artarak devam edeceğini söyledi.
 
Kaymakam Çakıroğlu, " Ocak 2018’de faaliyetlerine başlayan 8 Mahalle Çalışma Birimlerinin ( Atatürk, Eyüp Sultan, Fatih, Osmangazi, Merve, Mevlana, Safa, Veysel Karani) bağımlılıkla mücadele konusunda öncelikli olarak korunma ve önleyici faaliyetler kapsamında kendi mahallelerinde seminerler, toplantılar ve eğitimler organize ederek; tüm mahalle sakinlerine ulaşmayı da amaçlayan sosyal etkinlikler ile Bağımlılıkla Mücadele konusunda örnek ve başarılı çalışmalar yapmıştır. Bu örnek çalışmalar sonucunda tüm mahallelerimizde Mahalle Çalışma Birimleri kurulmuş olup, çalışmalarına devam etmektedir “ ifadelerini kullandı.
 
Bağımlılıkla Mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen Resim Yarışmasının organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu, bu ve benzeri organizasyonların toplumumuzda ve özellikle de geleceğimizin teminatı çocuklarımızda farkındalık yaratması bakımından çok değerli bulduğunu sözlerine ekledi.
 
Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve Protokol tarafından verildi.
 
Program sonunda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla 30 yıldır Gazetecilik mesleğini icraa eden; 10 yıldır da yerel ve ulusal basında İlçemizin haberlerini yapan Gazeteci Tevfik Erk’e, Kaymakam Adnan Çakıroğlu tarafından çiçek ve plaket verildi.

Osmangazi İlkokul Müdürü Osman Ateşoğlu yaptığı konuşmada " Bağımlılıkla mücadelemiz sürecek." dedi. Osmangazi Okul Aile Birliği tarafından günün anısına hazırlanan kalem setini Okul Müdürü Osman Ateşoğlu ve okul aile birliği yönetici birlikte Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu'ya takdim ettiler. 

Dereceye Giren Öğrenciler ve Okulları;

75.Yıl DMO MTAL, Nihat ÖZ
60. Yıl Sarıgazi İHO, Betül Sahre YILMAZ
60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu, Ceren MERT
Sarıgazi Anadolu Lisesi, Dila Nur DON
60.Yıl Sarıgazi İlkokulu, Bahar DOĞAN
Osmangazi İlkokulu, Elifnaz AKTÜRK
 

Haber okunma sayısı: 1330

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ