Sancaktepe'de Bağımlılıkla Mücadele Birimi Değerlendirme Toplantıları devam ediyoı

sancaktepede-bagimlilikla-mucadele-birimi-degerlendirme-toplantilari-devam-ediyoi

Sancaktepe'de İnönü Mahallesi ve Meclis Mahallesi Bağımlılıkla Mücadele Birimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
01 Kasım 2018 Perşembe 10:43

 SANCAKTEPE - Sancaktepe Kaymakamlığı Bağımlılık Danışma Birimi Koordinatörlüğünde; İnönü Mahallesi ve Meclis Mahallesi’nde Bağımlılıkla Mücadele konusunda yapılan ve yapılacak çalışmaların kapsamlı bir şekilde değerlendirildiği geniş katılımlı bir toplantı yapıldı.

 
31 Ekim Çarşamba günü Küçük Ülkü İlköğretim Okulu ve Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulunda düzenlenen toplantıya; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Günnur Savaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Yıldız,İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sani Gündoğdu, Sancaktepe Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Alper Alp, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Özdemir, İlçe Müftü V. Mehmet Zeki Bakırcıoğlu,  İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Komiseri Atila Artun, Sancaktepe Belediyesi Zabıta Komiseri Emin Başar, Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri, Rehber Öğretmenler, Cami imamları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Bağımlılıkla mücadele toplantısında konuşan Kaymakam Adnan Çakıroğlu; Ülke genelinde olduğu gibi İlçemiz’de de  her türlü bağımlılıkla topyekûn mücadele edildiğine işaret ederek, bağımlılıkla mücadelenin bir süreç olduğunu, bu sürecin ise en iyi şekilde yürütülmesi gerektiğini, bağımlılıkla mücadele amacıyla 2 yıldır yürütülen başarılı çalışmaların bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada artarak devam edeceğini söyledi.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Mobil Okul, Mobil Park ve Mobil Timler sayesinde şüpheli olay ve şahıslara hızlı ve etkin müdahale sağlandığını ifade eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenli ve huzurlu bir ortam eğitim alabilmeleri için Okul kantinleri başta olmak üzere; okul servislerinde ve okul çevresinde de gerekli denetimlerin yapıldığını söyledi.
 
Toplantıya katılımlarından dolayı tüm konuklara teşekkür eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu,  Devletin ve gönül kapılarının tüm vatandaşlarımıza açık olduğunu söyledi.
 
Kaymakam Adnan Çakıroğlu’nun açılış konuşmasının ardından İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör, madde bağımlığı ve madde kullanımına işaret eden durumlarla ilgili detaylı bilgiler vererek ailelere tavsiyelerde bulundu.
 
Toplantı esnasında mahalle sakinlerinin talep ve şikâyetlerine ilişkin soruları Kaymakam Adnan Çakıroğlu’nun yanı sıra Kamu Kurum Müdür ve Amirleri tarafından cevaplandı.
 
Talepler doğrultusunda vatandaşlarımızın ilgili kurum amirleriyle irtibat kurmaları ve yönlendirilmeleri sağlandı.
 
Uyuşturucuyla mücadele konusunda tüm birimlerin uyum ve işbirliği içinde çalışmasının ve mahalle sakinlerinden oluşan gönüllü kişilerin desteklerinin önemi vurgulandığı toplantıda Mahalle Çalışma Birimi’nden beklentiler de ifade edildi.
Haber okunma sayısı: 459

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ