Sancaktepe’de Annemin Masal Günü etkinliği sanal olarak gerçekleştirildi

sancaktepede-annemin-masal-gunu-etkinligi-sanal-olarak-gerceklestirildi-

Sancaktepe’de Annemin Masal Günü etkinliği sanal olarak gerçekleştirildi
06 Haziran 2020 Cumartesi 19:16

 İstanbul -Sancaktepe 60.Yıl Sarıgazi İlkokulu, 1-D sınıf Öğretmeni Derya Akel’in öncülüğünde Annemin Masal Günü eTwinning projesini  başarıyla gerçekleştirdi.


60. Yıl İlkokulu 1-D Sınıfı öğretmeni  Derya Akel,  Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan bu pandemi sürecinde öğrencilerin okuldan uzak kaldığı bugünlerde “Eğitimin Tatil olmadığını Uzaktan eğitim” olduğu vurgusunu öğrencilere aktarmak, bu süreçte öğrencilerin  gelişimini sağlamak ve bu süreci etkili kılmak amacıyla Annemin Masal Günü eTwinning projesini  başarıyla yürüttüklerini söyledi.  

Proje hakkında açıklamalarda bulunan  Sınıf Öğretmeni Derya Akel “e-Twinning projeleri; Bilgi ve İletişim Teknolojileri kullanımıyla gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’daki ortak okulların birbirleri ile iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeleri geliştirmek kısacası okullar arası işbirliğini teşvik etmek için önemli bir topluluk” dedi.

Annemin Masal Günü eTwinning  projesinde 10 Türk okulundan 102 öğrenci  işbirliği içerisinde Annelerinden dinledikleri Anadolu Masalları etkinliklerini keyifle uyguladılar. Yapılan çalışmalardan oluşan resimlerini Annemin Masal Günü Projesi Sanal Sergisinde sergilediler. 

Sergide çalışmalarını gören öğrenciler mutluluklarını dile getirdiler. Proje sayesinde birçok Anadolu Masalı öğrenen öğrenciler hayal dünyalarını geliştirdiler ve masalları dilden dile aktarma adına bir adım atmış oldular.

Haber : Tevfik Erk / İstanbul


Haber okunma sayısı: 7938

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ