Sancaktepe’de Anneler Günü etkinliğinde öğrenciler sahnedeydi

sancaktepede-anneler-gunu-etkinliginde-ogrenciler-sahnedeydi

Sancaktepe’de Anneler Günü etkinliğinde öğrenciler sahnedeydi
14 Mayıs 2019 Salı 22:47

 SANCAKTEPE - Sancaktepe ilçesinin çocukları sanata kültüre önem verdiklerini sahneledikleri oyunla gösterdiler. 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu öğrencileri sahneye koydukları oyunla ayakta alkışı hak ettiler.  Anneler Günü etkinliği kapsamında düzenledikleri programda sahne alan öğrenciler izleyenleri büyüledi. 

Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen Anneler Günü etkinliği Sarıgazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Türkçe Öğretmeni Cemil Tayyar’ın öğrencileri Hiroşima’da Siz Daha Hiçbir Şey  Görmediniz adlı oyunu sahnelediler. 

Okul Müdürü  Nurettin Kayhan konuşmasında “ Okulumuzun bu tarz etkinliklere ihtiyacı var. Kültür ve sanat etkinlikleri önemli çalışmalardır. Öğrencilerimizin her biri ayrı ayrı yetenekli çocuklar. Okul olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Siz değerli velilerimizin de katkıları ve el birliği ile aşamayacağımız engel yoktur. Okulunuza katkılarınızı esirgemeyin. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” Şeklinde konuştu. 

Okul Aile Birliği Başkanı Mehtap İşeri Özgür “  Biz annelerin amacı iyi, vicdanlı, adaletli farklılıklara saygılı çocuklarla yaşanabilir bir dünya inşa olmalıdır. Bizler dünyaya hangi niyetlerle adım atarsak çocuklarımızın yürüyeceği yollarda o niyetlerden oluşacaktır.” İfadelerinde bulundu. 

Öğrencilerin gösterilerinin ardından sahne alan sanatçılar Gülcihan Koç ve Kaya Aslantepe davetlilere güzel bir Anneler Günü etkinliği yaşattılar. 
Tevfik Erk / İstanbul 


Haber okunma sayısı: 3088

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ