Sancaktepe’de AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan adayı belli oldu.

sancaktepede-ak-parti-sancaktepe-belediye-baskan-adayi-belli-oldu

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda yapılan tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı.
29 Aralık 2018 Cumartesi 15:37

SANCAKTEPE - İstanbul  Sinan Erdem Spor Salonunda yapılan tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı.


İstanbul ili Sancaktepe İlçesinde AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Av. Şeyma Döğücü oldu.
Şeyma Döğücü; Sancaktepe İlçesinde  AK Parti Sancaktepe Kadın Kolları Başkanı , Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi ve Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.  AK Parti  İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Av. Şeyma Döğücü , AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri ile Sancaktepe Belediye Başkan Adayı oldu. 

Şeyma Döğücü Kimdir ?
1965 Çorum doğumlu olan Döğücü, Çorum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri ve insan hakları alanında gönüllü olarak çalışmalar yapmaktadır. İstanbul Barosu seçimlerinde Çağrı Grubu ve Hukukun Üstünlüğü Grubu ile birlikte çalışmalarda bulunmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşuyla birlikte 2002 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları kurucu üyesi olarak siyasi hayata katılmıştır. İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanı, Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanı, Yerel Yönetimler Birim Başkanı ve Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmıştır. 2009 yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediye meclis üyesi olarak seçilmiştir. 2013-2014 yıllarında Türkiye’nin ilk başörtülü kadın belediye başkan yardımcısı olarak Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2012 yılında yapılan AK Parti İl Kongresinde yönetim kurulu üyesi olarak seçildi ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptı. 7 Haziran 2015 ve 24 Haziran 2018 seçimlerinde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olmuştur. Döğücü halen, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk annesi olan Döğücü, İstanbul Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Haber okunma sayısı: 1338

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Şeyma hanım senden gururluyuz

    Misafir: İnşallah kazanırızda duşmanları kıskanduruz yenıdoganda oturuyorum mumkunse yenıdoganda toplantı yapmanızı rıca edıyorum bır ak partılı olarak mumkunse 23 Şubat 2019 01:46

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ