Sancaktepe’de Aile ve Spor ilişkisi konuşuldu

sancaktepede-aile-ve-spor-iliskisi-konusuldu

Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü, Mustafa Öncel Kültür Merkezi’nde Spor da Ailenin Önemi konulu etkinlik düzenledi.
26 Şubat 2020 Çarşamba 22:37

SANCAKTEPE - Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü, Mustafa Öncel Kültür Merkezi’nde Spor da Ailenin Önemi konulu etkinlik düzenledi.


Düzenlenen etkinliğe Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Sancaktepe ,  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Yıldız, Sancaktepe Sosyal Hizmetler Merkez Müdürü Alper Alp, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Çelik, Sancaktepe Belediye gençlik Spor Kulübü Başkanı Av. Yunus Ustahabipoğlu ve davetliler katıldı. 

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, yaptığı kısa konuşmada emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Döğücü “ Bunlar ki ülkemizin bayrağını dünyanın değişik yerlerinde dalgalandıran gençlerdir. Bu pırıl pırıl gençleri amatör sporlar da desteklemek boynumuzun borçu olsun” dedi.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Av. Yunusu Ustahabipoğlu “ Modern hayat, toplumsal konfor sunuyor gibi görünse de tüketimi önceleyen ve birey merkezli bir düzen oluşturmuş; böylece başta aile kavramı olmak üzere toplumsal düzeni son derece tehdit eder hale gelmiştir. Özellikle dijital bağımlılık, çocuklarımızı esarete mahkûm etmiş ve çocuklarımızın avuçlarımızdan kayıp gitmelerine neden olmuştur. 
İbn-i Haldun “İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur“ der. Çocuklarımızın bu alışkanlıkları edinmelerinde gerçek suçlunun o körpecik yavrular olmadığını hepimiz biliyoruz. 
O halde çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir ortamda yetişebilmeleri ve özgür ruhlu bireyler olarak topluma intibak edebilmeleri için sporun kilit bir öneme haiz olduğunu biliyor ve bu durumu son derece önemsiyoruz. Bu bağlamda, kıymetli sporcumuzun siz sevgili annesi ve saygıdeğer babasının da kulübümüzün işleyişini ve sporun önemini bir kez daha müşahede edebilmesi için bizimle birlik olmanızı arzu ediyoruz.” İfadelerinde bulundu.

Psikolog Uğur Deniz, sporun aile içindeki olumlu gelişmeleri ve önemine dair sunum yaptı.

Daha sonra Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı Yunus Ustahabipoğlu  Aile ve Spor ilişkisini önemseyen kurum başkanlarına, Sancaktepe Belediye Başkanı Av.  Şeyma Döğücü’ye, Sancaktepe Sosyal Hizmetler Merkez Müdürü Alper Alp’e, Yeşilay’dan Dr. Abdullah İnan ve Psikolog Uğur Deniz’e birer plaket takdim etti.

Program plaket töreninin ardından sona erdi. 

Tevfik Erk / İstanbulHaber okunma sayısı: 77733Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ