Sancaktepe’de Açık Kapı Bürosu hizmete açıldı

sancaktepede-acik-kapi-burosu-hizmete-acildi

Geçtiğimiz günlerde Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu tarafından son incelemeleri yapılan “Açık Kapı Milletin Kapısı” Sancaktepe Bürosu hizmete açıldı.
05 Temmuz 2018 Perşembe 14:53

SANCAKTEPE - Devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, vatandaşların diğer kamu kurumlarındaki işlem ve taleplerinin etkin ve hızlı bir biçimde alınarak takip edilmesi amacıyla oluşturulan “Açık Kapı Milletin Kapısı” Sancaktepe Bürosu,  Sancaktepe Kaymakamlık binası girişinde hizmet vermeye başladı. 

05 Temmuz Perşembe günü düzenlenen açılış töreninde konuşan Kaymakam Adnan Çakıroğlu, İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı projeyle devlet kurumlarının bütün kapılarının vatandaşlara hizmet için sonuna kadar açılmış olduğunu belirterek, "Bu birim halkımızın sorunlarına, isteklerine ve başvurularına ilişkin iş ve işlemlerinin hızlı ve etkili bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlamak, sunulan hizmetlerde memnuniyetlerini arttırmak, kısacası buraya gelen her bireyin güler yüzle ayrılmasını sağlamak amacıyla oluşturuldu ‘’ dedi.
Vatandaşlarımızın kamu kurumlarında zaman kaybetmesini önlemek, daha hızlı ve etkili kamu hizmeti sunabilmek için Açık Kapı Bürolarında açık kapı sorumlularının görevlendirildiğini ifade eden Kaymakam Çakıroğlu, "Arkadaşlarımız eğitimlerini aldılar. İlçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında da bu arkadaşlarla irtibatlı personel görevlendirildi. Vatandaşımız başvurularını ister elektronik ortamda, isterse de Açık Kapı Bürosu'na gelerek yapacak. Görevli arkadaşlarımız başvuruyu alıp, ilgili kurumdaki irtibat görevlilerine sistem üzerinden göndererek en kısa sürede çözüme kavuşturup, vatandaşımıza SMS yoluyla bilgi verecek. Arkadaşlarımızın bu konsept çerçevesinde vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmelerini, projeden beklenen neticenin alınması konusunda da aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz"  diye konuştu. Kaymakamımız Adnan Çakıroğlu, Açık Kapı Bürosunun ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.
 
Sancaktepe Kaymakamlığı Açık Kapı Bürosu
www.acikkapi.gov.tr
Tel: 0216 621 35 40
E-posta: sancaktepe@sancaktepe.gov.tr
Adres: Meclis Mah. Atatürk Cad. No. 111 Sancaktepe/İstanbul
Haber okunma sayısı: 1665

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ