Sancaktepe'de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde farklı bir etkinlik yaşandı

sancaktepede-3-aralik-dunya-engelliler-gununde-farkli-bir-etkinlik-yasandi

Sancaktepe'de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'n de farklı bir etkinlik yaşandı.
04 Aralık 2019 Çarşamba 23:37

SANCAKTEPE - Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Dede ve Müdür Yardımcıları ve Sancaktepe  ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Murat Şit ile birlikte Özel ilgi Huzur Evi ve Yaşlı Bakım Merkezindeki yaşlıları ziyaret ettiler. 

3 Aralık  Dünya Engelliler Günü dolayısı ile ziyaret edilen Yaşlı Bakım Merkezindeki yaşlıların her birisiyle ayrı ayrı sohbet eden müdürler, yaşlılara ve Yaşlı Bakım Merkezi çalışanlarına yanlarında getirdikleri gülleri takdim ettiler. 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirten müdürler bu amaçla Yaşlı Bakım Merkezindeki engelli ve yaşlıları ziyaret ettiklerini söylediler.

Engelli ve Yaşlıların hallerini hatırlarını sorarak onlarla sohbet eden müdürler  onları eğlendirmek için de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ayarlanmış ses sanatçıları tarafından bir müzik ziyafeti sunulmasını sağladılar. 

Ziyarette Halk Eğitim Merkezi yetkilileriyle birlikte Huzur Evi ve Yaşlı Bakım Merkezini ziyaret eden, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şit, “ Böyle anlamlı bir günde böyle ince bir düşünceyle bu bakım merkezimizde barınan engelli ve yaşlılarımıza küçük bir müzik ziyafeti sunarak yaşlıları eğlendirmeye sebep olan onlara moral sağlayan başta Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz ve yardımcıları Şakir Gürdal,  Fatih veyisoğlu ve Sezgi Kızılay'a teşekkür ediyorum,” dedi. 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Dede, “bu ziyaretimizle ve beraberimizde getirdiğimiz ses sanatçılarımızın yaşlılarımıza sunduğu bu küçücük müzik ziyafeti ile yaşlılarımızın nasıl mutlu olduklarını gördük.  Dolayısı ile bu tür etkinlikleri daha fazla yapmamız gerektiğini anladık “dedi.
Tevfik Erk / İstanbulHaber okunma sayısı: 1496

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ