Sancaktepe’de 2. Koruyucu Aile Tanıtım ve Bilgilendirme toplantısı yapıldı

sancaktepede-2-koruyucu-aile-tanitim-ve-bilgilendirme-toplantisi-yapildi

Sancaktepe’de 2. Koruyucu Aile Tanıtım ve Bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantı Kaymakamlık toplantı salonda gerçekleşti.
03 Mayıs 2019 Cuma 19:19

SANCAKTEPE - Sancaktepe Kaymakamlığı himayesinde; Sancaktepe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından “Koruyucu Aile” konusunda ilçemizde farkındalık oluşturmak ve “Koruyucu Aile” sayısını arttırmak amacıyla 2. bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 
Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’nde görevli Sosyal Hizmet Uzmanı Fatih Demir, Sancaktepe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Alper Alp, Sancaktepe Müftüsü Muammer Turan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sani Gündoğdu, Sancaktepe SYDV Müdürü Ali Özdemir, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Mustafa Yıldız, İlçe Jandarma Komutanlığı İdari İşler Astsubayı Harun Çakmak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Afacan, Sancaktepe Belediyesi Sosyal  Yardım İşleri Müdürü Leyla Çakır, Korucuyu Aile Derneği üyeleri, Koruyucu Aileler ve Muhtarlar katıldı.
 
3 Mayıs Cuma günü gerçekleşen bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakam Adnan Çakıroğlu, “Toplumun risk altında olan bireylerine yönelik olarak uzun yıllardır hizmet veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın çatısı altında, geleceğimiz ve değerlerimiz olan çocuklarımızın aile ortamında, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak adına Koruyucu Aile çalışmalarına hız verilmiştir” dedi.
 
 
Devlet olarak da hedeflerimizden birisi kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocukları, geleceğin donanımlı bireyleri olarak yetiştirmek, özgüven sahibi sosyal kültürel yönden kendini tamamlamış, hem etrafıyla, sosyal çevresiyle, hem de kendisiyle barışık mutlu bireyler olarak geleceğe yönlendirmek ve hazırlamak olduğunun altını çizen Kaymakam Çakıroğlu, “Koruyucu aile olmak bir gönül işi, bir yürek işidir. Burada bu özel çocuklarımızın her türlü ihtiyacını devletimiz en ince detayına kadar karşılıyor hizmet veriyor. Anne sevgisine, Baba sevgisine, yardıma ve sahiplenilmeye gereksinim duyan çocuklarımızı şefkatle sahiplenmek; topluma kazandırılmaları ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları açısından son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.
 
Toplantıda konuşan  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’nde görevli Sosyal Hizmet Uzmanı Fatih Demir, “Koruyucu Ailelik” konusunda bir sunum gerçekleştirdi ve dinleyicilerin sorularını yanıtladı.
 

Haber okunma sayısı: 2898

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ