Sancaktepe’de 09.05’te hayat durdu

sancaktepede-0905te-hayat-durdu

Tüm yurtta olduğu gibi saatler 09.05’i gösterdiğinde Sancaktepe’de de hayat durdu.
10 Kasım 2017 Cuma 12:23

SANCAKTEPE - Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79'uncu yıl dönümünde saat 09.05'te tüm Türkiye'de hayat durdu. Tüm yurtta olduğu gibi saatler 09.05’i gösterdiğinde Sancaktepe’de de hayat durdu.  

Sancaktepe Kaymakamlığı  Tören Alanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunum töreni düzenlendi. 
10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla Sancaktepe Tören Alanında düzenlenen Çelenk Sunum törenine İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Garnizon Komutanı Topçu Albay Serdar Gümüşhan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sancaktepe Muhtarları, Okul Müdürleri, Gaziler,  Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
 
09.05’te hayat durdu
Saatler 09.05’i gösterdiği anda Sancaktepe Kent Merkezinde hayat 2 dakikalığına durdu. Trafikte araçlardan inen vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. 09.05 ‘te çalan siren seslerini duyan araçlar durdu ve kornaları ile siren seslerine eşlik ettiler. Yoldan geçen vatandaşlar oldukları yerde saygı duruşuna geçerek Atatürk için saygı duruşunda bulundu. Tören saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi. 
Tevfik Erk / İstanbul 

Haber okunma sayısı: 2726

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ