SANCAKTEPE'DE İYİLİKLERDE YARIŞANLAR 80 AİLENİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

sancaktepede--iyiliklerde-yarisanlar-80-ailenin-yuzunu-guldurdu

Hani iyi insan olmak deriz de iyi olmayı çoğu zaman beceremeyiz.
30 Temmuz 2020 Perşembe 01:15

Hani iyi insan olmak deriz de iyi olmayı çoğu zaman beceremeyiz. İyilik yapmak aslında çok kolay diyen insanların hikayesi bu.Sancaktepe Sarıgazi de bir avuç insan iyilik konusunda neler yaparız nasıl bir yol haritası izleriz diye bir araya gelip dernek kuruyorlar. Kurdukları dernek İyiliklerde Yarışalım Derneği ismini almış. 

İyiliklerde Yarışalım Derneği Kurban Bayramı Öncesi başlatıkları çalışma ile 80 ailenin yüzünü bayram öncesi güldürüyor. Hani bayram gelirde çocuklarınıza bir ayakkabı, pantolon veya gömlek alamazsınızya işte tam bu anlamda biz alırız diye harekete geçen dernek 80 kişiye hediye çekleri dağıttı. Hediye Çekleri ile ile alışveriş yapanların yüzleri güldü. Dernek olarak insanların yüzlerini güldürmeyi başaran bir avuç insan iyiliklerde yarışalım diye 80 ailenin yüzünü güldürmeyi başardı.İyiliklerde Yarışalım Derneği’nin kurucuları  Nilüfer Kantekin, Mehtap Özgür, Fadime Birinci, Alev Erdoğan Kaya, Serhat Temur ,Zennure Alan , Gültekin Dalgıç’tan oluşuyor.Etrafındaki insanların çaresizliklerine bakıp vah vah demektense, bir çözüm oluşturmak için hareket eden İyiliklerde Buluşalım Derneği’nin yöneticilerini yaptıkları mücadeleden dolayı tebrik etmek gerekir. Tabiki derneğe destek veren hayırsever insaları, hatta kendi imkanı olmasa da  elindeki ekmeği bölüşenleri de unutmadan çorbada tuzu olanları alkışlamak lazım.

Tevfik Erk / İstanbul
 

Haber okunma sayısı: 3733

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • İyiliklerde Yarışalım

    Misafir: Haberimizi yaparak bu iyiliğin daha çok bulaşmasına vesile olduğun için çok teşekkürler Tevfik abi. Bizler bir avuç insan değiliz aslında bu iyiliklerin birde arka planı var. Harabe halde olan derneğimize bağışları ile güç veren gönül dostlarımız,Param yok ama boyasını da ben yapabilirim diyen gönül dostlarımız, Temizliğe yardıma gelirim diyen kadınlarımız kısacası öyle kalabalığız ki. Herkese sonsuz teşekkür ediyorum. İyiliklerde yarışmak bulaşıcıdır. #iyiliklerdeyarışalım 30 Temmuz 2020 10:27

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ