Sancaktepe Kızılay’dan Arakan’a 21 Yuva

sancaktepe-kizilaydan-arakana-21-yuva

Türk Kızılay’nın bir projesi olan “Arakan’a Yardım Elini Uzat” ülke genelinde tüm hızıyla sürüyor.
05 Kasım 2017 Pazar 12:11

 SANCAKTEPE - Türk Kızılay’nın bir projesi olan “Arakan’a Yardım Elini Uzat” ülke genelinde tüm hızıyla sürüyor.  Sancaktepe Kızılay düzenlediği kahvaltılı programda, Sancaktepe’de bulunan sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. 

Düzenlenen Kahvaltıya Sancaktepe Belediye Meclis Başkanvekili Turgay Akpınar, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kamal, Kızılay İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Kızılay Sancaktepe Şube Başkanı Cihan Yalçın, Prof. Dr. Hafız Hasan Küçük, Sancaktepe Muhtarlar Derneği Başkanı Cennet Taçyılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları katıldı.
Türkiye genelinde başlatılan kampanya ya Sancaktepe’den 21  yuva ile destek geldi. Kahvaltıda Konuşan Kızılay Sancaktepe Şube Başkanı Cihan Yalçın, Arakan’da yaşanan insanlık dramına dikkat çekti. Şube Başkanı Cihan Yalçın “ Türk Kızılay’ın hazırladığı projede ilçemizden sivil toplum kuruluşlarının ve işadamlarımızın desteğini bekliyoruz. Arakan’a bir yuva diye başlatılan projede bir ev 6500 TL., Bir sokak 40.000 TL., İşadamlarımızdan ve STK’larımızdan destek bekliyoruz” diye konuştu. 
Kahvaltıya katılanlar bu çağrıya sessiz kalmadı 2+1 banyo ve tuvaletten oluşan toplam 21 ev bağışlandı. 
Yardım Çalışmaları Tüm Hızı ile Her Seviyede Devam Ediyor
İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, “Arakan meselesinde, devlet ve millet olarak, büyük bir duyarlılık ile yürütülen insani yardım ve diplomatik çözüm çalışmaları tüm hızı ile her seviyede yürütülmekte. Biz de sivil toplum kuruluşu olarak burada sivil inisiyatifin ayrı bir ehemmiyete sahip olduğunu düşünüyoruz ve İstanbul Şube Başkanlığı olarak elimizden geleni yapmak, Arakanlı kardeşlerimize yardımların iletilmesinde vesile olmak amacı ile “Arakan’a Yardım Elini Uzat!” sloganıyla yardım kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Tüm hayırseverlerimizi kampanyamızı desteklemeye davet ediyorum. Bu zulüm ilk değil. Tarih boyunca devam eden ve giderek artan bir serencam izlemiş bulunmakta. Umudumuz odur ki, son olsun bu zulüm son bulsun!” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
Prof. Dr. Hafız Hasan Küçük’ün yaptığı konuşmanın ardından bağışta bulunan 21 bağışçının isimleri kaydedildi. Topluca çekilen hatıra fotoğrafının ardından düzenlenen kahvaltı sona erdi.
Tevfik Erk / istanbul

Haber okunma sayısı: 3580

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ