Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun Anneler Günü Mesajı

sancaktepe-kaymakami-adnan-cakiroglunun-anneler-gunu-mesaji

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Anneler Günü'nü bir mesajla kutladı.
12 Mayıs 2018 Cumartesi 13:00

SANCAKTEPE - Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çakıroğlu " Sabrın, şefkatin, sevgi ve merhametin timsâli olan annelerimiz; hürmet ve ihtimamı en fazla hak eden, hakları hiçbir surette ödenemeyecek, hayattaki en aziz ve değerli varlıklarımızdır." dedi. 


Kaymakam Çakıroğlu Anneler Günü kutlayan mesajında " Anne; ilk nefes, ilk bakış, ilk sıcaklık, ilk dokunuş, ilk sevgi, ilk feragat, ilk umut, ilk sahipleniştir.
 
Anne; sallanan beşikteki göz nuru, kundağa düşen sevgi sağanağı, ömür boyunca üzerimizden eksik olmayan dua sancağıdır.
 
Anne; küçücük bedenlere hayat perdesi açılırken şefkat, nezaket ve merhametiyle rehberlik yapan Cennetin bedenleşmiş halidir.
 
Her anne sabrın sembolü, her anne fedakârlığın simgesi, her anne hoşgörünün gül yüzlü sedasıdır.
 
Kadim geleneğimiz, annelere, toplumdaki en üst itibar mevkiini takdir ettiği gibi, cenneti de ayaklarının altına serecek kadar manevi bir değer atfetmiştir. Bu gelenekte anne, eli öpülesidir, baş tacı edilesidir, her türlü saygıyı en fazla hak edendir. Bu kadim anlayışın yeni nesiller tarafından güçlü bir şekilde sahiplenilmesi en büyük beklenti ve dileğimizdir.
 
Bu duygularla başta şehit annelerimiz olmak üzere; bütün annelerimizin anneler gününü kutluyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu geçirecekleri uzun ömürler diliyorum." dedi.Haber okunma sayısı: 781

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ