Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

sancaktepe-kaymakami-adnan-cakiroglunun-30-agustos-zafer-bayrami-kutlama-mesaji

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı yayımladı.
29 Ağustos 2019 Perşembe 20:18

SANCAKTEPE - Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıl dönümünü yayımladığı bir mesajla kutladı. 

Kaymakam Adnan Çakıroğlu mesajında ; “  Aziz Milletimizin,  kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ile bütünleşerek 30 Ağustos 1922’de elde ettiği büyük zaferin 97’nci yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
30 Ağustos, “YA İSTİKLAL YA İZMİHLAL” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.
Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizin asla bitmeyeceğini, en zor dönemimizde, 7 düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile ilan etmiştik.
30 Ağustos Zaferi, bu kararlılığımızın yeni bir şahlanışa dönüşmesinin adıdır.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz." şiarıyla zafere yürüyen Türk milleti; istiklâl ve istikbâline gölge düşürecek en ufak bir tehdidi nasıl püskürteceğini, yekvücut olduğunda önünde hiçbir engelin duramayacağını, bütün dünyaya bir kez daha haykırmıştır.
Bundan 97 yıl önce Dumlupınar’da aziz şehitlerimizin destansı mücadeleleri ve mübarek kanlarıyla tescil edilen iradeye bugün de sahibiz.
Türk Milleti, 15 Temmuz’da, emperyalist heveslere karşı istiklalini ve istikbalini koruma hususundaki azmini bir kez daha dünyaya göstermiştir.
Bu vesileyle, 30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yıl dönümünü en kalbî duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” Dedi. 

Haber okunma sayısı: 4297

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ