Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

sancaktepe-kaymakami-adnan-cakiroglunun-24-kasim-ogretmenler-gunu-mesaji

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
23 Kasım 2019 Cumartesi 14:15

SANCAKTEPE -  Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yayımladığı bir mesajla kutladı.

Kaymakam Adnan Çakıroğlu  mesajında şunları dedi; 
“ Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden muhterem öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü saygı, sevgi ve muhabbetle kutluyorum.

Öğretmen; bir eğitimci, bir rehber, bir mimar ve bir sanatkârdır. 

Zira öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan değildir. Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir.

Bizler, “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Bilhassa, bizim kültürümüzde öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir.

Değerli Öğretmenlerimiz;
Türkiye iyi yetişmiş, genç ve dinamik nüfusuyla eğitimden sağlığa, adaletten emniyete büyük başarılara imza atarak; muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor. Hiç şüphesiz, milletçe elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz bu mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize aittir.

Mesleğini, ahlaklı bir toplum ve müreffeh bir Türkiye hedefiyle icra eden öğretmenlerimiz, inanıyorum ki bundan sonra da “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller”  yetiştirerek; ülkemizin kalkınmasında öncü rol oynayacaklardır. Bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu emeklerinin manevi karşılığı olarak gören öğretmenlerimize; milletimizin duyduğu sevgi, saygı ve güven sınırsızdır.

Bu vesileyle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde,  tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tekrar tebrik ediyor; terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

Haber okunma sayısı: 13796Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ