Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun 10 Kasım ATATÜRK’ü Anma Günü Mesajı

sancaktepe-kaymakami-adnan-cakiroglunun-10-kasim-ataturku-anma-gunu-mesaji

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu 10 Kasım ATATÜRK’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
09 Kasım 2018 Cuma 18:48

 SANCAKTEPE - Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu 10 Kasım ATATÜRK’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Kaymakam Adnan Çakıroğlu mesajında “ Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder ve müstesna devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde, şükran ve saygıyla yâd ediyoruz. 
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ettiği istiklal mücadelemiz, elde ettiği eşsiz zaferler ve kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker ve saygın bir liderdir.
 
Gazi Mustafa Kemal'i tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır.
 
Ne mutlu bize ki Yüce Mevla, bu büyük devlet adamını aziz milletimize bahşetmiştir. Çünkü onun dehası ve cesareti olmasıydı, kurtuluş ateşinin yakılmasını beklemek hayal olacaktı. Manda ve himayenin olağan şeylermiş gibi konuşulduğu o yıllarda, şanlı tarihimizin binlerce yıllık birikimi ile hareket eden Mustafa Kemal, yapılması gerekeni net bir şekilde ortaya koymuştur; YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.
 
Milletimiz, tarihi boyunca Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK gibi büyük kahramanlar sayesinde umutsuzluğa düşmeyip; aşılması imkânsız görünen nice zorlukları aşmıştır. Bunun son örneği, 15 Temmuz gecesi bu ülkenin ve milletin huzuruna, istiklâline, istikbâline, seçilmiş meclisine ve iradesine yönelen ihanet hareketine karşı göğsünü siper ederek; tüm dünyaya göstermiştir.
 
Hiç şüphe yok ki Türk milleti, istiklâli uğruna mücadeleden ilelebet geri durmayacak ve bundan böyle de bağrında daha nice Mustafa Kemaller yetiştirecektir.
 
Bu düşüncelerle, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.” Dedi.

Haber okunma sayısı: 311

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ