Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Muhtarları ile buluştu

sancaktepe-kaymakami-adnan-cakiroglu-sancaktepe-muhtarlari-ile-bulustu

31 Mayıs Perşembe günü düzenlenen toplantıya Sancaktepe Kaymakamı Çakıroğlu’nun yanı sıra Kamu Kurum Müdür ve Amirleri, Sancaktepe’de görev yapan Mahalle muhtarları ve STK temsilcileri katıldı.
04 Haziran 2018 Pazartesi 12:52

 SANCAKTEPE - Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda muhtarların şikâyet, talep ve önerilerini dinlemek üzere her ay düzenli olarak  gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı kapsamında muhtarlarla bir araya geldi.

 
31 Mayıs Perşembe günü düzenlenen toplantıya Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun yanı sıra Kamu Kurum Müdür ve Amirleri, Sancaktepe’de görev yapan Mahalle muhtarları ve STK temsilcileri katıldı.
 
Toplantını açılış ve selamlama konuşmasını yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu; katılımlarından dolayı konuklara teşekkürlerini ileterek başladığı konuşmasında Madde Bağımlılığına değindi.
 
Madde bağımlılığı ile mücadelemiz artarak devam edecek diyen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, 2018 Yılının İlçemizde Bağımlılıkla Mücadele Yılı ilan edildiğini, Kamu Kurumları ve Özel Sektörle birlikte Sivil Toplum Kuruluşlarıyla da işbirliği içerisinde koruyucu ve önleyici  proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
 
Sancaktepe Bağımlılık Danışma Biriminin çalışmalarıyla da ilgi bilgi veren Kaymakam Çakıroğlu, “ 2018 yılının ocak, şubat, mart, nisan ve mayıs ayları boyunca 40 hasta için dosya kaydı oluşturulmuştur. Yine bu süreçte 14 aileye ev ziyareti düzenlenmiştir. Hastaların ailesindeki çocukların korunmaya muhtaçlık durumunun değerlendirilmesi için Sosyal Hizmet Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışılmakta olup; Sosyal Hizmetler tarafından 60 aileye ev ziyareti düzenlenmiş ve bu kapsamda 2 çocuk için 1 yıl süreli sosyal ve ekonomik destek sağlanmış, 3 çocuk için eğitim tedbiri uygulanmıştır ‘’ dedi.
 
Çocuklarımızın, gençlerimizin bu zararlı alışkanlıktan kurtulması spor ya da diğer alanlarda kendilerine farklı meşgaleler bulması ve psikolojik destek sağlanması ile mümkün olacağını da vurgulayan Kaymakam Çakıroğlu, toplum olarak madde bağımlılığı ile mücadelenin önemine işaret etti ve katkı sağlayan bütün kurumlara teşekkür etti.
 
Toplantı, Kaymakam Çakıroğlu’nun konuşmasını takiben İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör tarafından Sancaktepe Bağımlılık ve Danışma Biriminin faaliyetleri hakkında detaylı bir sunum yapılmasıyla devam etti.
 
Toplantı, sunumun ardından muhtarların dinlemesi ve kendileriyle fikir alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.

Haber okunma sayısı: 858Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ