Sancaktepe İlkokulu’nun minik öğrencileri yazar olma yolunda ilk adımı attılar.

sancaktepe-ilkokulunun-minik-ogrencileri-yazar-olma-yolunda-ilk-adimi-attilar-

Sancaktepeli minik öğrenciler yazar olma yolunda ilk kitaplarını yazdılar. E-twinning proje kapsamında gerçekleşen çalışmada minik yazarların ilk kitapları ortaya çıktı.
27 Nisan 2019 Cumartesi 11:45

SANCAKTEPE - Sancaktepeli minik öğrenciler yazar olma yolunda ilk kitaplarını yazdılar. E-twinning proje kapsamında gerçekleşen çalışmada minik yazarların ilk kitapları ortaya çıktı. Sancaktepe İlkokulu 2-C sınıf öğretmeni Proje Koordinatörü Dilek Tazegül öncülüğünde gerçekleşen projede minik yazarlar hayallerini yazdılar. Tanıtım gününde okulundaki proje ortakları ile sırasıyla kitaplarını tanıttılar Aileleri adına kitaplarını imzalayan minik yazarlar oldukça heyecanlıydılar.


Sancaktepe İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte imza günü ile minik yazarlar kitaplarını imzaladılar.  Sancaktepe İlkokulu 2-C sınıfı öğrencileri proje kapsamında ayrıca özellikle dezavantajlı yaşıtları için hazırladıkları kitabı vurgulamak adına işaret dili ile söz ve bestesi proje ortağı Serkan Topbaş’a ait olan proje şarkısını işaret dili ile seslendirdiler. 

QR kodu ile okudukları kitapları dezavantajlı yaşıtları için de ulaşabilir hale getirdiler, ve bu projede yaklaşık 50 okula öncülük ettiler. Ayrıca hazırlanan her kitabın kapağı eşleştiği okul tarafında yapıldı. Önce okuyup değerlendirmesini yapan minikler sonrasında kapak tasarımını yapıp eşleştiği okula gönderdiler.

Örneğin Sancaktepe İlkokulu 2/C sınıfının kapak tasarımını Ürdün den eşleştiği sınıf yaptı. Onlar da Ürdün den onlara e book olarak gönderilen kitabın Kapak tasarımı yaptılar. Böylece Proje sayesinde çocuklarda Türkçe ders kazanımlarının neredeyse tamamı, değerler eğitimi, özgüven gelişimi, sosyal etkileşim gibi birçok alanda gelişim sağlandı.

Sancaktepe İlkokulu minikleri yazar olma yolunda ilk adımlarını attılar. 
Proje hakkında bilgi veren Proje koordinatörü Öğretmen Dilek Tazegül yaptığı konuşmasında projenin öğrencilerde özellikle Türkçe ders kazanımları ve değerler eğitimi konusunda oldukça verimli olduğunu belirtti.  Öğretmen Tazegü  “ Proje süresince öğrenciler ve veliler de aktif olarak görev aldı.  Özellikle çocukların kendi kaleme aldıkları hikayeleri ,şiirleri ve hatta şarkıyı dezavantajlı yaşıtları için veli ve öğretmenlerinin desteğiyle qr koda çevrilmesinin öğrencilerde farkındalık ve özgüven oluşmasını sağladı” dedi.

Sancaktepe İlkokulu Müdürü Bülent Gümüştaş Proje için  “ Bu projenin ulusal hatta uluslararası bir proje olarak geliştirilebilmesi  için ve dezavantajlı çocukların eğitimini kolaylaştıracak şekilde uygulanabilmesi için projemizin herkes tarafından sahip çıkılması gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Proje hakkında konuşan Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu
“ Minik öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine önem vermek her eğitimcinin asli görevidir. Öğretmenimizin ve okul idarecilerinin bu girişimlerini olumlu buluyorum. Projede emeği geçenleri tebrik ediyor minik yazarlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Tevfik Erk / İstanbul
Haber okunma sayısı: 1120

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
 • Minik yazarlarimiz

  Misafir: Kesinlikle harika ve cok guzel proje oldu cocuklarimiz minik yazarlarimiz oldu onlar acisindan da cok iyi bir verimli calisma oldu bize guzel gurur verici duyguyu bizlere yasattigi icin sevgili ogretmenimiz dilek tazegul'e de sonsuz tesekkurler emekleri icinde ayri bir minnettariz ... 27 Nisan 2019 12:41

 • Tebrikler

  Misafir: Değerli öğrencilerimizi ve onlara ışık olup yol gösteren sevgili sıra arkadaşım Dilek Tazegül öğretmenimizi gönülden kutluyorum ,yolunuz açık olsun 27 Nisan 2019 14:21

 • Çok güzel

  Misafir: Maaşallah maşaallah 27 Nisan 2019 22:12

 • Çoook teşekkür ederim

  Misafir: Sonsuz teşekkürler 28 Nisan 2019 01:10

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ