Sancaktepe ilçesinin en gözde okulu oldu

sancaktepe-ilcesinin-en-gozde-okulu-oldu

Eldeki mevcut imkanları bu kadar güzel değerlendiren Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu, İlçenin en gözde okulu olma yolunda hızla ilerliyor.
10 Mayıs 2020 Pazar 23:16

SANCAKTEPE -  Sadece bina yapmak yetmez içini de eğitim öğretimle doldurmak lazım. Sancaktepe ilçesinde yeni yapılan eğitim öğretim faaliyetine başlayan okulları görenler derin bir iç çekmeden edemiyor. Burada sadece fiziki şartlar değil o fiziki şartları değerlendiren deneyimli yöneticilerle canla başla çalışan eğitimciler gerek. Sancaktepe ilçesinin kolej gibi olan bu okulu görenler, gördükleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyor.  Eldeki mevcut imkanları bu kadar güzel değerlendiren Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu, İlçenin en gözde okulu olma yolunda hızla ilerliyor. Bir öğrenci için gerekli olan tüm imkanları sunmaya çalışan okulda sınıflar 25- 26 kişilik sınıflardan oluşuyor. Öğrenciler, sınıflarda  kişiye özel hazırlanmış dolaplarda eşyalarını muhafaza ediyor ve anahtarı ile kilit altında tutabiliyor.  Okulun kapasitesi ortalama 1000 öğrenci ile rahat bir eğitim öğretim gerçekleştirebilecek şekilde dizayn edilmiş.  680 öğrenci ile eğitim öğretime devam ederken dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle eğitime verilen arada okul idarecileri önümüzdeki eğitim yılının hazırlıklarını şimdiden başlamış durumdalar.  

Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu Sancaktepe ilçesi dışında Sultanbeyli, Ataşehir, Ümraniye ve Çekmeköy ilçelerinden de öğrencileri kabul etmekte. 

2020-2021 eğitim öğretim yılında 90 puanın üstünde öğrenci alacak olan okul yabancı dile önem vermekte ağırlıklı olarak İngilizce dersi öğrencilere verilmekte. Her sınıfta bilgisayar, internet ve projeksiyon var. Akıllı tahta için başvurular yapılmış bekleniyor. 230 kişilik konferans salonu, 300 kişilik yemekhanesi ve donanımlı kantin ile öğrencilere hizmet veriyor. 
Okul Müdürü Erdem Aktuğ “ Okulumuz sosyal yönden de çok aktif bir okuldur. Bilim Şenliği hazırlığımız vardı Koronavirüs nedeni ile her şey olduğu gibi ertelendi. Sporda başarılı  çalışmalar yapılıyor okulumuzda Futbol, voleybol ve basketbol bunlar öğrencilerimizin en gözde spor dalları. Okulumuzun bir otoparkı var.  Okulumuz da Halk Eğitim işbirliği ile Beden Dili, Folklor, Diksiyon, hızlı okuma teknikleri, halk oyunları ve kaligrafi eğitimleri veriliyor.” Dedi. Haftada 40 saat eğitim yapan okulda haftanın 10 saati İngilizce eğitimine  ayrılmış durumda, aynı zamanda keman Kursu, Akıl Oyunları ve Karate kursları da verilmekte. Okulun ilk yılı olmasına rağmen donanımlı bir kütüphanesi olması öğrenciler için bulunmaz bir fırsat.Okulu dolaşırken okulun koridorunda oluşturulan masa tenisi bende oynasam mı dedirtiyor. Robotik Atölye de bir birinden ilginç çalışmalara imza atılırken 3 D yazıcı ile öğrencilere çalışmalarında destek olunuyor.  Velilerin okul ziyaretinde veli bekleme salonu dahi düşünülmüş, memur odasında bulunan ilk yardım sedyesi dahi konulmuş.  Okulun en  güzel taraflarından biri de 3 farklı Fen Laboratuvarı olması. Ayrıca okulda satranç odası öğrencilerin en çok  beğendiği odalardan biri olmuş durumda. Akıl oyunları sınıfında öğrenciler bir birleriyle hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de düşünsel olarak gelişim sağlayabiliyorlar.  Okulun sosyal yönden bir faaliyeti de gözden kaçmıyor. Öğrenciler sınıflarında sokak hayvanları için mama kumbarası ile çok değerli bir çalışmaya örnek olmuşlar.  Sevgi ve saygının hüküm sürdüğü okulda kültür gezileri de düzenlenmiş, Kitap Fuarı, tarihi yerler, masal okulları, müzeler bu gezilerden sadece bir kaçı bu faaliyetlerle bile ilçede en çok gezi yapan okul olarak değerlendiriliyor.Kısaca okul yeni olmasına rağmen çok kısa süren bir dönem de bir çok başarıyı yakalamış durumda.  Okul Aile Birliğinin okulda aktif olması sağladıkları imkanlarla bir çok imkansız gibi görünen çalışmalar gerçekleştirilmiş.  Şimdi okul, öğrencilerle buluşmaya yeni başarılara yelken açmaya hazırlanıyor.Tüm bu çalışmaları gerçekleştiren Okulun Kurucu Müdürü Erdem Aktuğ " Tüm bu çalışmaları gerçekleştirirken bizlere maddi manevi desteğini esirgemeyen başta Kaymakamımız Sayın Adnan Çakıroğlu, Belediye Başkanımız Sayın Av. Şeyma Döğücü ve okulumuza her manada katkı sunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hale Bağce Özbaş'a ve Sancaktepe ilçemize böylesine donanımlı bir İmam Hatip Ortaokulu kazandırılmasında destek veren Din Öğretimi Şube Müdürlüğüne teşekkür ederim” diyerek  sözlerine son verdi.

Tevfik Erk / İstanbul
 

Haber okunma sayısı: 5983

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ