Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

sancaktepe-halk-egitim-merkezi-yil-sonu-sergisi-acildi

Sancaktepe Halk eğitim Merkezi 2017-2018 öğretim yılı geleneksel yılsonu sergisi Sarıgazi Kültür Merkezi'nde açıldı.
04 Mayıs 2018 Cuma 14:24

 SANCAKTEPE - Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim alan kursiyerlerin sene boyunca yapmış olduğu çalışmalar düzenlenen bir etkinlikle Sancaktepe Halk Eğitim Merkezinde sergilendi.

 
02 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen yılsonu sergi açılış programına; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Belediye Başkanı İsmail Erdem, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Dede, kursiyerler, usta öğreticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Kursiyerler ve öğretmenlerinin yanı sıra  öğrencilerin ve vatandaşlarımızın da yoğun ilgisi ile gerçekleşen yılsonu sergi açılışında konuşan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin Resim, el işi işleme, kilim, tablo ve çeşitli branşlarda verdikleri eserleri çok beğendiğini dile getirerek;  kadınlarımızın bu gibi etkinliklerde yer almasından ve el emeği, göz nuru eserlerde geçmişten günümüze gelen geleneklerimizin sergilenmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.
 
Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 25 alanda toplamda 724 adet kurs açıldığı ifade eden Kaymakam Çakıroğlu,bu kurslarda 9582 Erkek, 12622 Kadın kursiyer olmak üzere toplamda 22204 kursiyerlerin eğitim aldığını açıkladı.
 
2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında açılan Okuma-Yazma kursunda da 1735 kursiyere ulaşıldığı sözlerine ekleyen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, tüm kursiyerleri kutlayarak başarılarının devamını diledi.
 
Kurdele kesiminin ardından Sancaktepe Kaymakamı  Adnan Çakıroğlu ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem beraberindeki heyetle birlikte sergiyi gezerek, hazırlanan el işi ürünleri inceledi.
 
Daha çok bayan kursiyerlerin oluşturduğu etkinlikte Giyim; Makine ve El Nakışları, Ahşap ve Kâğıt Rölyef, Resim ve Takı Tasarım branşlarının ortaya çıkardığı ürünler sergiye konuldu.
 
Haber okunma sayısı: 1316

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ