Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi Avrupa’da

sancaktepe-final-akademi-anadolu-lisesi-avrupada-

Sancaktepe İlçesinde bulunan birçok özel okul yaptıkları çalışmalarla adından söz ettiriyor.
14 Aralık 2020 Pazartesi 16:08

Sancaktepe İlçesinde bulunan birçok özel okul yaptıkları çalışmalarla adından söz ettiriyor. Kaliteli eğitim anlayışı ve iyi bir eğitimci kadrosu ile okulun başarısını yükseltmek mümkün olduğunu gösteren Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi Avrupa’da Türk Kültürünü tanıtacak.


Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisinin yaşandığı bu günlerde umudunu kaybetmeyen insanlar gelecek günler için çalışmalarına tüm hızı ile devam ediyor. Güzel günlerin geleceğini bekliyoruz ama beklerken çalışmalarımızdan vazgeçmiyoruz. Eğitimin  tüm dünyada ne kadar önemli olduğu bu süreçte ortaya  çıkmış oldu. Sancaktepe İlçesinde eğitime öğretime önem veren Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi güzel bir projeye imza attı.

Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi, kendi imkanları ve çabası ile gerçekleştirdikleri çalışma ile “ Struggle Against Values Extinction “ isimli proje de Erasmus + Öğrenci eğitimi ve hareketlilik programına kabul edildi. Avrupa Birliği’nin desteklediği projede İtalya, Portekiz, Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan ve Türkiye yer alıyor.

Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi’nde proje çalışmaları sonucunda belirlenen 15 öğrenci ve 6 öğretmenden oluşan ekip İngilizce, öğrenme, eğitim de hareketlilik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ekibin önderliğini okulun başarılı eğitimcisi Aysel Canavar yapıyor. Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi kurucuları Musa Sağdıç ve Hakan Şit  öğrenci ve öğretmenlerimiz ile gurur duyuyoruz dediler.

Okulun kurucusu ve aynı zamanda öğretmen kökenli olan Musa Sağdıç “ Ben bu projeyi çok önemsiyorum. Bize bu gururu yaşatan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Tamamen kendi olanaklarımızla bu projede yer aldık. Kültür alışverişinin öne çıktığı bu programda Avrupa’dan gelecek olan misafirlerimiz iyi ki Türkiye’ye gittik demeliler. Dünya kültürüne katkı sunan, unutamayacakları bir program olmalı. Kültürümüzü ve misafirperverliğimizi en iyi şekilde göstereceğiz. İstanbul’a gittik ve unutulmaz bir program yaşadık demeliler. Ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmeliyiz, bunun için ekibimize güveniyoruz. “ dedi.

Hakan Şit “ İstanbul Kültür Mirasları Avrupa’dan gelecek olan misafirlerimizi ağırlayacak. Bu ilçemiz içinde çok önemli diye düşünüyorum. “ dedi.

Erasmus hakkında ; 
Erasmus+ (Erasmus Plus), öğrencilere uluslararası bir eğitim olanağı sağlamak ve ülkeler arasındaki iş birliğini artırmak amacıyla oluşturulmuştur. Akademik değişim ve gençlik değişim programlarının yanı sıra staj, iş ve spor alanında iş birliği projelerini de içerir.
Tevfik Erk / İstanbul
 
 

Haber okunma sayısı: 11116Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ