Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Gençlik Haftası etkinlikleri

sancaktepe-eyup-sultan-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesinde-genclik-haftasi-etkinlikleri

Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Gençlik haftası nedeniyle hafta boyunca sürecek olan bir dizi etkinlik düzenledi.
15 Mayıs 2018 Salı 09:37

 SANCAKTEPE - Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Gençlik haftası nedeniyle hafta boyunca sürecek olan bir dizi etkinlik düzenledi. Hafta boyunca sürecek olan etkinliklerle19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını da içine alan gençlik haftası etkinlikleri öğrencilerin coşkusuyla başladı. Aynı zaman da 12.sınıf öğrencileri  etkinlikte mezuniyet heyecanı yaşadılar.

Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  açılışından itibaren hızlı ve nitelikli bir değişim süreci geçirmiş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler bu gelişimin en yakından şahitleri oldu. Okul, gerçekleştirdiği etkinliklerle ve verdiği eğitimle ilçe de belli bir konuma geldi. Bu çalışmalar da okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin gayretleri büyük oldu. Bu gayretleri bir hafta süren ve bir dizi etkinlikle taçlandırmak isteyen okul yönetiminin bu girişimi öğrencilerin büyük ve coşkulu alkışlarıyla karşılık buldu.  
Okul Müdürü İlyas Yaşar yaptığı konuşmada  “  Bu hafta süresince bol bol etkinliklere katılıp yılın yorgunluğunu atmak, tüm okul çalışan ve öğrencilerinin olumlu bağ kurmalarını sağlamak, gençliğin enerjisinin nasıl olumlu evrilebileceğini göstermek, tüm çaba gösterenlerin ve müdahil olanların geleceğe dair motivasyonunu güçlendirmek istiyoruz” dedi.

Sergen Karaca tarafından çalıştırılan Artvin yöresi halk oyunları ile okul ekibi sahne aldı. Gençlik Haftası şöleni olarak devam eden etkinlikte Sarıgazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Van Yöresi halk oyunları ekibi sahneye çıktı. 

Halk oyunları gösterilerinin ardından O Ses Türkiye yarışmasında 2. olan Kaya Aslantepe sahneye çıktı. Söylenin türkülere eşlik eden öğrenciler, gönüllerince eğlendi. 

Bir hafta sürecek olan etkinliklerde 
Salı günü - öğretmenler arası voleybol maçı
Sene sonu resim sergisi
Halat çekme
Yumurta oyunu
Çuval oyunu
Bilek güreşi
Penaltı yarışması

Çarşamba günü- mehteran gösterisi
Ebru sanatı
Origami çalışmaları
Müzik dinletisi
Misket yarışması
Sandalye kapmaca
Kimin nefesi kuvvetli
Perşembe günü- kıta ve okyanus bulma oyunu
Yapboz etkinlikleri
Dart
Jenga
Hanoi
Koridor
Architecto

Cuma günü - Mumya oyunu
Okuluna kitaplardan bir iz bırak
Şiir sokakta çiçek duvarda
Halat çekme
Yumurta oyunu
Yakantop
Çuval oyunu
Yedi kule oyunu
Dama oyunu

Haber okunma sayısı: 1288

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ