Sancaktepe ‘de 3 binden fazla öğrenci ilgi bekliyor

sancaktepe-de-3-binden-fazla-ogrenci-ilgi-bekliyor-

Sancaktepe ilçesinde bulunan ve bir kampüsü andıran yan yana bulunan okulların ulaşım sorunu var.
20 Haziran 2020 Cumartesi 23:00

Sancaktepe ilçesinde bulunan  ve bir kampüsü andıran yan yana bulunan okulların ulaşım sorunu var. Sancaktepe Eyüp Sultan Mahallesi ve Emek Mahallesi arka tarafında kalan okulların en büyük sorunu ulaşım. Sancaktepe İlçesinde bulunan bu okulların aynı cadde üzerinde olması, okullara kolay ulaşım sağlamak isteyen öğrencilerin sayısının yüksek olmasına neden oluyor.  

Aynı cadde üzerinde bulunan toplam 5 eğitim kurumu kolay ulaşım istiyor.  Okulların özelliklerine göre öğrenciler  çevre ilçelerden Sultanbeyli ilçesi ve Sancaktepe Yenidoğan’dan  gelen yoğun öğrencileri bulunmakta. Bazı otobüsler yaklaşık 1 km lik mesafede bulunan duraktan  geçmekte. 

Okulların olduğu bölgeye yakın yerlerden geçen otobüsler bulunmakta fakat uzak kalıyor. Ayrıca 19 YK ve 131 K otobüs seferlerin sıklaşması ile bu sorunun çözümlenebileceği ifade ediliyor.  Pandemiden önce Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Cumartesi ve Pazar Günleri kurs düzenlemekte.  Fakat Cumartesi ve Pazar Günü ulaşım olmadığı için okul idarecileri kursları iptal etmiş durumda.

Okulların tatile girdiği bu günlerde eğitim kurumları 2020-2021 Eğitim Öğretim yılına hazırlanıyorlar.  Yeni Eğitim Öğretim döneminde bu sorunu çözmüş olarak girmek, okul yöneticilerinin de bu sorunlarla uğraşmayıp rahatlamasını sağlayacaktır. 

Bu sorun yaklaşık 3 binden fazla öğrenciyi ilgilendirmekte. Yazın sıcakta, kışın yağmurda veya karlı hava da İstanbul gibi metropol bir kentte okullarına ulaşmaya çalışan öğrenciler mevcut.

Bu sorunun çözülmesini isteyen veliler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi veya Sancaktepe Belediyesi’ nin konuya gereken ilgiyi göstermelerini bekliyorlar. 

Sarıgazi merkeze 3.5 km. mesafede olan okulların önünden geçen otobüslerin yeterli olmadığı belirtiliyor ve çözüm bulunması isteniyor.

Okulların isimleri ve adresleri aşağıdadır

Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Eyüp Sultan Mahallesi, Şah Cihan Caddesi, No.48 Sancaktepe/İstanbul
 

Sancaktepe 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu

Eyüp Sultan Mahallesi Şah Cihan Caddesi No42 Kadosan Sanayi Sitesi Arkası Sancaktepe/İSTANBUL

Sancaktepe Mesleki Eğitim Merkezi

Eyüp Sultan Mh. Şah Cihan Caddesi No46 Eyüp Sultan MTAL Arkası Sancaktepe/İSTANBUL

Sancaktepe Nurettin Topçu Anadolu Lisesi

Eyüp Sultan Mah.Şah Cihan Cad. No 42/1 Sancaktepe/ İstanbul

Şehit Uzman Çavuş Selim Topal Özel Eğitim Uygulama Merkezi

Eyüp Sultan Mah. Şah Cihan Cad. No44 Sancaktepe İstanbul

 HABER : Tevfik Erk / İstanbul
Haber okunma sayısı: 35190

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ