SANCAKTEPE ’DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI

sancaktepe-de-15-temmuz-sehitleri-dualarla-anildi

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Sancaktepe ’de anma programı ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.
16 Temmuz 2019 Salı 11:31

SANCAKTEPE -  15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinleri kapsamında ilk olarak Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu tarafından Kaymakamlık binasında 15 Temmuz Resim Sergisinin açılışı yapıldı.

15 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen sergisi açılışına Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdür ve Amirleri, Muhtarlar, Okul Müdürleri ve çok sayıda Kamu Personeli katıldı.Yoğun katılımla gerçekleşen sergi açılışında bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, “Hepinizin bildiği gibi bundan üç yıl önce 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı” dedi.
1000 yıllık Türk tarihini Anadolu’dan yok etmek, Emperyalist güçlere peşkeş çekmek isteyen vatan hainleri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın milletimizi darbe girişimine karşı sokağa davet etmesi üzerine başarısızlığa uğratıldığını belirten Kaymakam Adnan Çakıroğlu, Milletimizin o gece, Milletimizi ve Ülkemizi bölmek isteyen hainlere Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da olduğu gibi, 15 Temmuzda da aynı cevabı verdiğini söyledi.


Kaymakam Çakıroğlu, “ Başta 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü alçaklar karşısında Vatanımızın bekası, milletimizin huzuru için kanlarıyla tarih yazan tüm Kahramanlar olmak üzere; tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Gazilerimize de cesaretleri ve fedakârlıkları için şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
Sergi açılışı programının tamamlanmasının ardından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinleri Kapsamında Sancaktepe’ deki Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve ilçe protokolü, Türk bayrakları ile donatılmış Şehitlerimizin mezarlarına karanfil bırakarak Fatiha’yı Şerif okudu.
15 Temmuz Pazartesi günü Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan ziyaretlerde Şehit P. Uzm. Çvş. Selim TOPAL, Şehit Jan. Kom. Uzm. Çvş. Hakkı DOĞAN, Şehit Jan. Kom. Onb. İbrahim İŞCAN ve Şehit Er Can YILMAZ kabirleri ziyaret edildi.


Ziyaretler sırasında Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve İlçe Protokolü tarafından dualar okundu ve şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakıldı. Kabir ziyaretlerinin ardından Samandıra Hz. Ebubekir Sıddık Camiinde vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla Şehitlerimizin aziz ve latif ruhları için Kuran-ı Kerim ve Mevlidi Şerif Okutuldu.Haber okunma sayısı: 824

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ