Sancaktepe Belediyesi, Engelli Vatandaşlara Boğaz Turu Yaptırdı

sancaktepe-belediyesi-engelli-vatandaslara-bogaz-turu-yaptirdi

Sancaktepe Belediyesi’ne bağlı Engelliler dinlenme Evi (EDEV) engelliler ile ailelerini boğaz turuna çıkardı.
27 Kasım 2019 Çarşamba 20:03

SANCAKTEPE - Engelli vatandaşlara yönelik her türlü imkanı sunan Sancaktepe Belediyesi bu sefer Üsküdar Valide Sultan Gemisi ile Boğaz Gezisi yaptırdı. Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü’nün de katıldığı programda Üsküdar rıhtımından hareket eden gemide bulunan engelli vatandaşlar ile aileleri boğazın eşsiz manzarasını görme imkanı buldu. Çeşitli ikramların da yapılan gezide katılımcılar EDEV üyeleri tarafından verilen konser ile doyasıya eğlendi.


Engelli vatandaşların eğlencesine ortak olan ve onlarla hoş bir vakit geçiren Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü yaptığı konuşmada “Bugün Sancaktepe’mizin engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini misafir edelim istedik. Engelli vatandaşlarımızın en önemli sorunlarında bir tanesi sosyal hayata katılamamaktır. Biz istiyoruz ki engelli kardeşlerimiz sosyal hayatın içersinde olsun, çalışma hayatının içerisinde olsun. Bu düşünce ve hareketle hem bir boğaz gezisi hem bir eğlence olsun diye engelli vatandaşlarımızı misafir ediyoruz" dedi.

Engelli bireylere fırsat verildiğinde başarılı işler ortaya koyduklarını belirten Başkan Döğücü, "Kardeşlerimiz ne kadar yetenekli olduklarını verdikleri konserle bize gösterdiler. İnsanlarımıza fırsat verildiğinde neler yaparlar, onu görüyoruz. Yeter ki bizler gönlümüzdeki, kafamızdaki engelleri kaldıralım. Kafadaki engeller kalktıktan sonra bu milletin çocuklarının aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Biz diyoruz ki, hayatımız boyu hiçbir engeli tanımıyoruz. Mücadele ederek, tüm engelleri aşarak hayata tutunuyoruz, mutluca, huzurluca yaşıyoruz. Biz onları bir gün değil 365 gün hatırlamak zorundayız. Engelli kardeşlerimizin rahat yaşayabilmeleri adına onların önlerindeki engelleri kaldırmak ta bizlerin görevi" şeklinde sözlerini tamamladı.

Haber okunma sayısı: 272

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ