Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü tesisleri ile zirvede

sancaktepe-belediye-genclik-spor-kulubu-tesisleri-ile-zirvede-

Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü tesisleri ile zirvede
19 Ekim 2020 Pazartesi 15:12

 Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü, takım sporlarında ve bireysel sporlarda başarılı çalışmalara imza atıyor. Spor da başarılı olmak için disiplinli   çalışmak gerekir. Sadece çalışmak bazen yetmeye bilir, başarının anahtarı çalışmanın yanında iyi bir alt yapı olması gerekir. Sancaktepe İlçesinde yeni hizmete giren Şehit Selim Topal Spor Kompleksi başlı başına bir merkez durumunda. İstanbul ili genelinde amatör spora böyle önem verilmesi spora verilen önemi göstermekte. Tesis başlı başına spor camiasına kazandırılan bir eser gibi hizmet vermeye hazırlanıyor.Şehit Selim Topal Spor Kompleksi’nde fotoğraf çektirmeyi sevenler için köşeler bile hazırlanmış. Okçuluk ve hatıra köşesi spor  severlerin uğrak yeri olacak gibi gözüküyor. Mini cafesi ile çayınızı içip sahbet etme imkanına da sahipsiniz. En güzel köşe olarak görülen yer ise kulübün kupa ve madalya köşesi. Kupa ve madalyaların bir kısmı sergilemiş. Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü’nün gurur köşesi olarak tesiste bulunuyor. Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü ile merak edilenleri görüştük.  Faaliyetlerine Şehit Selim Topal Spor Kompleksi, Mustafa Öncel Spor Kompleksi, Sarıgazi Stadyumu, Rıza Çalımbay Spor Tesisleri, Rıdvan Dilmen Spor Tesisleri ve İlçe de bulunan Okulların Kapalı Spor Salonlarında devam ediyor.Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü’nün çalışmaları hakkında görüştüğümüz Kulüp Başkanı Av. Yunus Ustahabipoğlu; “ Kulüp olarak ilçemizde bulunan  Şehit Selim Topal Spor Kompleksi’nde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstanbul genelinde böyle bir tesise sahip kulüp sayısı azdır. Bize bu imkanı sunan Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü Hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz. Bizleri kırmadı ve geleceğimiz olan ilçemizin çocuklarına böyle güzel bir imkan sağlamış olduk. “ dedi.Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü’nün merkezi olan Şehit Selim Topal Spor Kompleksi’ni gezip görmek lazım. İçinde yok yok olan tesiste mini stat, hamam, jakuzi, duş kabinleri, sporcuların kampı için yatacak ve dinlenme yerleri de unutmamış. A dan Z ye her şey düşünülmüş. Çim sahada iler ki zamanda mini konserler verilebilecek durumda hiçbir masraftan kaçınılmamış olan tesis görenleri kıskandırıyor. Kulüp Başkanı Av. Yunus Ustahabipoğlu, tesisler hakkında bir şey söylemek gerekmiyor her şey ortada duruyor. Böyle bir tesise sahip kulüp başkanı olarak kendimi şanslı görüyorum. Kulübümüzün sportif faaliyetlerde, Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonalarında elde ettiğimiz derecelerle Türk sporuna katkıda bulunan kulübümüz sayısız başarı ve madalyalara sahiptir.” İfadelerinde bulundu.
Kulüp Başkanı Av. Yunus Ustahabipoğlu ; “Müsabakalara katılabilecek olan 3804 sporcuya sahip olan kulübümüz takım sporlarında Güreş, Judo, Ampute Futbol, Futbol, Hentbol dallarında mücadele ediyor. Bireysel spor dallarında Bilek Güreşi, Karate, Taekwondo ve Uzak Doğu sporlarında yarışmalara katılıyoruz.” İfadelerinde bulundu.
Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Kulübü’nün faaliyetleri arasında 
Ampute, Atletizm, Badminton, Futbol, Güreş, Halk Oyunları, Hentbol, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Muay Thai, Okçuluk, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Wushu, Vücut Geliştirme, Yüzme branşları bulunuyor. 
Sancaktepe Beeldiye Gençlik Spor Kulübü faaliyetlerini Şehit Selim Topal Spor Kompleksi, Mustafa Öncel Spor Kompleksi, Sarıgazi Stadyumu, Rıza Çalımbay Spor Tesisleri, Rıdvan Dilmen Spor Tesisleri ve İlçe de bulunan Okulların Kapalı Spor Salonlarında devam ediyor.

Haber ve Fotoğraf: Tevfik Erk / İstanbul


 

Haber okunma sayısı: 2317Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ