Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in 10 Kasım ATATÜRK’ü Anma Günü mesajı

sancaktepe-belediye-baskani-ismail-erdemin-10-kasim-ataturku-anma-gunu-mesaji

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 80. vefat yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
09 Kasım 2018 Cuma 18:39

SANCAKTEPE - Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 80. vefat yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Erdem mesajında, 10 Kasım tarihinin Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, cumhuriyetin ilke ve prensiplerine sahip çıkma kararlığının yenilendiği gün olduğunu söyledi. Başkan İsmail Erdem mesajında şunları söyledi:


“Bir ülkenin onurunu koruyarak,   örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran  Devlet Adamı Ulu Önder Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında, ulusça, saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz.
İstiklal Mücadelesine önderlik ederek ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret gösteren Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.
‘En büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışı ile taçlanmış olarak yine onun gösterdiği hedefler dâhilinde varlığını devam ettirmektedir. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla ve de bilinçle bu emaneti bizden büyük bir onurla devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine olan inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle tarihe ve bütün insanlığa mal olan Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümünde O’nu ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar şükranla ve rahmetle anıyorum.”

Haber okunma sayısı: 448

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ