Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü'nün 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

sancaktepe-belediye-baskani-av-seyma-dogucunun-10-kasim-ataturku-anma-gunu-mesaji

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü'nün 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
09 Kasım 2020 Pazartesi 13:32

 Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü , Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 82. vefat yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 


Başkan Döğücü mesajında ; “Bir ülkenin onurunu koruyarak,   örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. yılında, milletçe, saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz.

İstiklal Mücadelesine önderlik ederek ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret gösteren Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

‘En büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışı ile taçlanmış olarak yine onun gösterdiği hedefler dâhilinde varlığını devam ettirmektedir. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla ve de bilinçle bu emaneti bizden büyük bir onurla devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine olan inancım tamdır.

Bu günde aynı ülkü ile ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında sürdürülen mücadelenin başarıya ulaşacağından asla şüphemiz yoktur. Gazi Mustafa Kemal, bu milletin en zor zamanında liderlik ettiği istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştı. Biz de bugün, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylar karşısında aynı dirayetle hareket ediyoruz.

Bu düşüncelerle büyük devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurladığımız bu günde saygı ve şükranla anıyorum." dedi.Haber okunma sayısı: 3787Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ