Özel Masal Anaokulu’ndan Masal dünyasına yolculuk

ozel-masal-anaokulundan-masal-dunyasina-yolculuk

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan Masal Müzesi’nin bu seferki misafirleri Özel Çekmeköy Masal Anaokulu öğrencileri oldu.
25 Mayıs 2019 Cumartesi 13:57

SANCAKTEPE -  Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan Masal Müzesi’nin bu seferki misafirleri Özel Çekmeköy Masal Anaokulu öğrencileri oldu.  


Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan Masal Müzesi’ni ziyaret eden minikler, masal kahramanlarını karşılarında görünce şaşkınlıklarını gizlemdiler.
Masal Müzesini öğretmenleri ile birlikte gezen Masal Anaokulun öğrencileri Masal kahramanları arasında çok mutlu oldular. Öğrenciler Masal Müzesinde yer alan mağra ve deniz korsanları, masal kitapları ile masal dünyasına yolculuk yaptılar. 
Özel Masal Anaokulu, öğrencilerine hayatın içinde eğitim vermenin daha doğru olduğunu düşünerek bu tarz sosyal etkinliklere önem verdiklerini belirtiyorlar.  Özel Masal Anaokulu, öğrencilerinin Masal Dünyasına yolculuk yapması ile çocuklara okunan masal kitaplarının kahramanlarını Masal Müzesinde görme imkanı sağladı.

MASAL MÜZESİ
Kartal Yakacık’ta bulunan Masal Müzesi, 2 katlı bir yapıdan oluşuyor. Bodrum ve iki kattan oluşan avlulu yapının kapısından girdiğiniz andan itibaren masal kahramanlarıyla karşılaşmak mümkün. Masal Müzesi’nin bodrum katında mağara ve deniz korsanları bulunurken üst katlarda ise klasik dünya masalları ile başlayıp günümüz masallarına uzanan ve Türk masallarını da içeren kitaplar yer almakta. Müze içinde,  tiyatro sahnesi ve atölye çalışmalarının yapılacağı bir faaliyet alanı da bulunmakta. 

Tevfik Erk / İstanbul 


 

Haber okunma sayısı: 868

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ