Osmangazi İlkokulu’nun bahçesinde ki ağaçlara kimlik takıldı

osmangazi-ilkokulunun-bahcesinde-ki-agaclara-kimlik-takildi

“Ağaçların Adları İstanbul” projesi, kapsamında gerçekleştirilen çalışmada okulun bahçesinde bulunan ağaçların kimliklerini anlatan levhalar takıldı.
16 Mayıs 2018 Çarşamba 01:30

SANCAKTEPE - Okulların bahçelerini süsleyen çiçekler ve ağaçlar vardır kimlikleri bir çok kişi tarafından bilinmez. Öğrenciler ağaçların önünden her gün geçer gider ama dönüp ağaçların  ne ağacı olduğuna pek bakmazlar.  Osmangazi İlkokulu farkındalık olarak güzel bir çalışmaya imza attı.  “Ağaçların Adları İstanbul” projesi, kapsamında gerçekleştirilen çalışmada okulun bahçesinde bulunan ağaçların kimliklerini anlatan  levhalar takıldı. Öğrencilerin ilgisini çeken bu uygulama okulda veliler tarafından olumlu karşılandı. 

Okul Müdürü Osman Ateşoğlu ve öğretmenlerin gayreti ile ağaçların tanımı gerçekleştirildikten sonra Ağaçlara kimlikleri takılıyor. Tanımak ve tanıtmak için uygulanan kimlik takma çalışması  öğrencilerin ilgisini çekmeyi başarmış. Böylece öğrenciler  eğitim gördükleri okulun bahçesinde ki ağaçların cinsleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilecek.
Tevfik Erk / İstanbul Haber okunma sayısı: 1069

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ