Murat Şit, Sedattin Önel'e Teşekkür Etti Plaket Verdi

murat-sit-sedattin-onele-tesekkur-etti-plaket-verdi

Murat Şit, Sedattin Önel'e Teşekkür Etti Plaket Verdi
30 Mart 2019 Cumartesi 13:14

SANCAKTEPE - Erasmus Projesi kapsamında ilçemizi ziyaret eden Avrupalı öğretmenlere ev sahipliği yapan Sabedin Türker Okulu İdareci, Öğretmen ve Velilerine teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat ŞİT, misafirlere hediyelerin temininde destek çıkan Meclis Mahallesi Muhtar adayı Sedattin Önel’e teşekkür edip bir plaket takdiminde bulundu.


 Çocuklarımızın doğa ve çevreyi kullanarak eğitim ve öğretim faaliyetleri yapmasını ve böylece teknoloji bağımlılığından uzak kalmasını“ amaçlayan bir proje yapan Sabedin Türker İlkokulu Erasmus+ programı gerçekleştirdi.

Erasmus projesi kapsamında İspanya, İtalya, Polonya ve Çek Cumhuriyeti ülkelerinden her biri beşer grup olmak üzere 20’ye yakın öğretmenle ülkemizi ziyaret ettiler.

Sabedin Türker İlkokulumuz Misafirliğinde İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezen Avrupalı öğretmenler İstanbul’a hayranlıklarını gizleyemediler.

Proje kapsamında Avrupa’dan gelen öğretmenler için okulda yapılan programda bulunan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat ŞİT’i ziyaret ederek duygu ve düşüncelerini öğrenmek istedik. 

Şube Müdürü ŞİT, Sedattin Önel'e Plaket Verdi.

ŞİT, İtalya, İspanya, Polonya ve Çek Cumhuriyetin’dan gelen öğretmenleri ilçemiz adına misafir eden ağırlayan ve proje ortağı olan Sabedin Türker İlkokulumuza İdaresine, Öğretmen ve velilerine Okul Aile Birliği Yönetimine ayrıca Meclis Mahallesi Muhtar adayı Sedattin Önel’e teşekkür ederek proje kapsamında ilçemize gelen öğretmenlere hediye takdiminde yaptıkları katkı için muhtar adayı Sedattin Önel’e bir plaket verdi.

Böyle bir projeye ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz diyen şube müdürü Şit, ziyaret dolayısı ile kendinde oluşan izlenimlerini de şöyle ifade etti.
 
Ülkemizi, ilçemizi ziyaret eden ortaklarımızın Türkiye’nin dışarıdan göründüğü gibi bir ülke olmadığını itiraf etmeleri bu tür projelerin ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır.

İstanbul’dan çok etkilendiklerini ve misafirperverliğimizden memnun kaldıklarını dile getirmeleri anlamlıydı.

Dünya büyük bir hızla değişiyor ve dönüşüyor. Onun için bu tür projeler ve ziyaretler anlam kazanıyor.

Bütün kalbimle inanıyorum ki; sevgi, barış, hoşgörü, diyalog, empati, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi yeterlilikler önyargılarımızdan kurtulmamıza ve bir çok sorunun da çözümüne katkı sağlayacaktır, diye düşünüyorum, dedi.Haber okunma sayısı: 1898

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ