Muhtar Adayı Cengiz Dikmen “Safa Mahallesinde yaşamak bir ayrıcalık olacak”

muhtar-adayi-cengiz-dikmen-safa-mahallesinde-yasamak-bir-ayricalik-olacak

Safa Mahallesi Muhtar Adayı Cengiz Dikmen “ Çok kısa ve net bir şekilde ifade ediyorum. Safa Mahallesinde yaşamak bir ayrıcalık olacak. Benim Muhtar adayı olarak hedefim bu." dedi.
15 Ekim 2018 Pazartesi 04:06

SANCAKTEPE - Yaklaşan yerel seçimlere sadece siyasiler hazırlanmıyor. Muhtar adayları da yoğun bir tanıtım programının içine girmiş durumdalar.  


Birçok muhtar adayı proje peşinde koşarken Safa Mahallesi Muhtar Adayı Cengiz Dikmen “ Çok kısa ve net bir şekilde ifade ediyorum. Safa Mahallesinde yaşamak bir ayrıcalık olacak. Benim Muhtar adayı olarak hedefim bu. Mahallemize gelen mutlu gelmeli, giden mutlu gitmeli. Komşuluğun, kardeşliğin geliştiği ve yaşatıldığı bir mahalle olmalı. Mutlu ve huzur dolu insanlar olmalı mahalle de. Derdine çare arayan insanların yaşadığı değil dertlerine çözüm bulan insanların yaşadığı bir mahalle olmalı.” Diye konuştu.

Sinoplu Cengiz Dikmen, çevresinde sevilen bir insan, yardımlaşmayı elinden geldiği kadar bu güne kadar gerçekleştirmiş. Hayatta en önemli sağlık içinde yaşayan komşuların bir birleri ile yakın ve tanış olduğu özlem duyulan bir mahalle ve mahallenin sokakları olsun diye göreve talip olduğunu dile getiriyor. 

Cengiz Dikmen, Safa Mahallesinde yıllarca esnaflık yapmış, komşusunun derdini derdi bilmiş ve 25 yılını Safa mahallesi sakini olarak yaşamış. Evli ve 3 çocuk babası olan Cengiz Dikmen, Sivil Toplum Kuruluşlarında kurucu olarak görev almış ve halen SİYAD Sancaktepe Şubesinde yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam ediyor. 

Cengiz Dikmen “ Hep birlikte Safa mahalleliyiz. Sosyal konulara sahip çıkan bir muhtar olmak istiyorum. Fazla hayallere kapılmanın anlamı yok. Muhtar olarak yapabileceklerimiz yasalarla belirlenmiş. Kültürel çalışmaların ve sosyal konuların yoğun bir şekilde işlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bizim Mahallemizde yaşayan komşularımızın sorunlarında aracılık etmek, mahallede ki komşularımızın yanında olmak için çalışacağım. Ben istiyorum ki mahallemde hiç kimse aç yatmasın, yardım gelecek mi diye gözü kapıda olmasın.” Diye konuştu. 

Cengiz Dikmen, şimdiden birçok komşusunun gönlünü kazanmış ve çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Tevfik Erk/ İstanbul 
 

Haber okunma sayısı: 1714

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ