Mimar Şaban Cebir'in 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü mesajı

mimar-saban-cebirin-12-mart-istiklal-marsinin-kabulu-ve-mehmet-akif-ersoyu-anma-gunu-mesaji

CHP Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Adayı Mimar Şaban Cebir, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
11 Mart 2019 Pazartesi 21:41

SANCAKTEPE -  CHP Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Adayı Mimar Şaban Cebir, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Cebir, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Kurtuluş mücadelesinin kazanıldığı dönemin şartlarını ve Milli Mücadele dönemindeki zorlukları en güzel duygularla anlatan İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 98’nci yıl dönümünü kutluyoruz. 
Vatan aşkını dile getiren bu coşkulu eser kahraman ordumuza ve milletimize ithaf edilmiş, aziz milletimizin inancının ve kararlılığının adeta bir simgesi haline gelmiştir. Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden çıkıp milletimize mâl olan İstiklal Marşımız, milletimizin azminin tarihi bir belgesi niteliğindedir. 
Bu münasebetle İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 98’nci yıl dönümünü kutluyor, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle minnetle anıyorum.Haber okunma sayısı: 417

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ