LİDER RUHLU GENÇLERİMİZLE ADIM ADIM LGS

lider-ruhlu-genclerimizle-adim-adim-lgs

İstediğiniz, hayal ettiğiniz ve arzuladığınız zaman bilin ki hiçbir şeyin sizden kurtulma şansı yoktur. Başarılar, hayaller ve idealler siz duyarlı gençleri bekliyor
02 Haziran 2020 Salı 14:06

 Sosyolog, Eğitim Yöneticisi ve Çocuk İletişim Uzmanı Gizem Doğru; " . Başarılar, hayaller ve idealler siz duyarlı gençleri bekliyor. Lütfen, başarıya karşı her zaman duyarlı olalım. Duyarlı olduğunuz zaman göreceksiniz ki gerçekten yapamayacağınız, başaramayacağınız hiçbir şey yok." dedi. 


LGS Sınavına hazırlanan gençlere başarılar dileyen Sosyolog, Eğitim Yöneticisi ve Çocuk İletişim Uzmanı Gizem Doğru yazısında şunları söyledi;
" İstediğiniz, hayal ettiğiniz ve arzuladığınız zaman bilin ki hiçbir şeyin sizden kurtulma şansı yoktur. Başarılar, hayaller ve idealler siz duyarlı gençleri bekliyor. Lütfen, başarıya karşı her zaman duyarlı olalım. Duyarlı olduğunuz zaman göreceksiniz ki gerçekten yapamayacağınız, başaramayacağınız hiçbir şey yok.
Kafanızda tasarlayabiliyor musunuz? O kazanmayı hayal ettiğiniz okulları… Sizi o okula götürecek, okulun bahçesinden içeriye alacak, o okula kayıt yaptırmanızı sağlayacak adımları, her adımı görebiliyor, hayal edebiliyorsanız, yatağınıza yattığınızda kendinizi Galatasaray Lisesi ya da İstanbul Atatürk Fen Lisesi sıralarında görebiliyorsanız o zaman hayallerimizin gerçekleşmesine çok az kaldı demektir. 
Sancaktepe Delta Koleji olarak bizler, bu filmi daha önce birçok kez izledik. Evet; izledik, bu filmin başrol oyuncusu sizler ve bizlerdik. Birlikte yaşadık sevgili gençler! Sizden öncekiler de milyonlarca defa bu hayalleri beyninden, kalbinden, yüreğinden geçirdiler. Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi, Burak Bora Anadolu Lisesi, Beşiktaş Anadolu Lisesi, Çapa Fen Lisesi, Yüksel-İlhan Alanyalı Fen Lisesi, Şehit İlhan Varank Fen Lisesi, Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi, Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi gibi hayallerini süsleyen okullara uzanan uzun bir yolculuk için günler, aylar hatta yıllar boyunca mücadele ettiler.  Bizler ise, lider ruhlu gençlerimiz, hayallerine adım adım ilerlerken onların bazen heyecanlarına ortak olduk bazen ise stresleriyle streslendik. Ama hiçbir zaman gençlerimizin pes etmesine izin vermedik.
Sevgili GENÇLER! Yükselmek için büyük düşünmelisiniz. Çünkü; insan ancak büyük düşündükçe yükselir, galip olur, başarıya ulaşır. Her şey aslında sizin kafasnızda bitiyor. Düşündüğünüz her şey gerçektir. Her şey… Başarı, başarısızlık, mutluluk, mutsuzluk, galip gelme, mağlup olma… Bir karıncaya bakarsınız, o karıncanın küçük cılız vücuduna rağmen hayatla nasıl mücadele ettiğini görürsünüz. Sizler de karınca misali yükselmek için büyük düşünmelisiniz… Kazananlar en güçlü ya da en hızlı olanlar değil, her zaman kazanacağını önceden düşünebilen ve hayallerinin peşinden koşan kişilerdir.
Gizem DOĞRU – Sosyolog – Eğitim Yöneticisi – Çocuk İletişim Uzmanı"
 

Haber okunma sayısı: 8757

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ