Kaymakam Çakıroğlu, Polis Haftası nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

kaymakam-cakiroglu-polis-haftasi-nedeniyle--ilce-emniyet-mudurlugunu-ziyaret-etti

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası Nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Polis Haftası'nı kutladı.
11 Nisan 2019 Perşembe 11:39

SANCAKTEPE -  Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası Nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Polis Haftası'nı kutladı.

 
10 Nisan Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıldönümünü kutlayan Kaymakam Adnan Çakıroğlu, Emniyet mensuplarının gecesini gündüzüne katarak ülkenin huzuru için özveri ile çalıştıklarını ifade etti. 
 
Kökleri iki bin yıllık medeniyet tarihimizin derinliklerine uzanan ve 10 Nisan 1845’te çağın gereklerine uygun şekilde tanzim edilerek kurulan Polis Teşkilatımız, kadim devlet geleneğimizin en önemli sembollerinden birisi olarak karşımızda durmakta olduğunu vurgulayan Kaymakam Adnan Çakıroğlu, “Suç ve suçlu kavramlarının büyük bir değişim geçirdiği yüzyılımızda, sadece teknik, beşeri ve teknolojik kabiliyetler noktasında değil, polislik anlayışı olarak da kendini yenileyebilme kabiliyeti, Türk Polis Teşkilatı’nın önemli bir yumuşak gücüdür. “Toplum Destekli Polislik”, “Proaktif Polislik”, “Çarşı ve Mahalle Bekçilik uygulamasının yeniden ihyası” gibi adımların yanı sıra polisi vatandaşla tek bir dokunuş kadar yakınlaştıran “UYUMA”, “KADES” gibi dijital teknolojilerin başarılı kullanım örnekleri, “Öncelik Yayaların” diyerek trafik güvenliğinde attığımız devrim niteliğindeki adımlar, Türk Polisi’nin maziye takılıp kalmadığının, bilakis elini geleceğe uzatan ve çağı yakalayan anlayışının getirisidir “ dedi.
 
Kaymakam Çakıroğlu, “ Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 174. yılında ilçemizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki üstün gayret ve başarılarından dolayı her kademedeki bütün amir ve memurlarımızı kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görevi başındaki emniyet mensuplarımıza görevlerinde başarı ve aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum" şeklinde konuşmasını tamamladı.
 
İlçe Emniyet Teşkilatı olarak, vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için gayret ettiklerini belirten İlçe Emniyet Müdürü Hakan Şen ise, teşkilatın üstlendiği görevlerin yerine getirilmesi için verdiği desteklerden ötürü Kaymakam Adnan Çakıroğlu’na teşekkürlerini iletti.
 
Ziyaret günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Haber okunma sayısı: 728Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ