Kaymakam Adnan Çakıroğlu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

kaymakam-adnan-cakiroglunun-23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-mesaji

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
21 Nisan 2019 Pazar 13:20

SANCAKTEPE -  Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlama mesajı yayımladı.


Kaymakam Adnan Çakıroğlu Mesajında “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi ışığında milli egemenliğimizin ilan edilişinin 99. Yıl dönümünü coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.
 
Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin tam bağımsız yaşama iradesinden doğmuş, esaret ve ezikliğe meydan okuyan tarihi vakarından bir güneş gibi parlamıştı. Hiç şüphe yoktur ki, Büyük Millet Meclisi milletimizin tüm haslet, hasret, hatıra, haysiyet ve hedeflerinin bileşkesi, billurlaşmış fikriyatıdır. Ordular hazırlayıp ordular yöneten, çöken bir imparatorluğun enkazı üzerinde devlet kuran, zalimlere karşı mazlumların sığınak ve sözcüsü olan Büyük Millet Meclisi, aynı zamanda kahraman, aynı zamanda gazi, aynı zamanda milli iradenin tecelli ettiği şeref ve onur mekanıdır.
 
İstiklal mücadelemizde eşsiz bir kahramanlık destanı yazan aziz milletimizin iradesini hayata geçirme yolunda sergilediği azim, başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine de ilham kaynağı olmuştur. Milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi, kurulduğu günden bu yana geçen 99 yılda, vatandaşlarımızın huzur, refah ve barış içinde yaşaması, ülkemizin daha müreffeh hale gelmesi için ilk günkü heyecan ve kararlılıkla çalışmalarını sürdürmektedir. 
 
Gazi Mustafa Kemal’in 23 Nisan’ı “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak çocuklara hediye etmesi, şanlı bir maziye sahip asil milletimizin mirasçısı çocuklarımızın, geleceğe güvenle bakabilmemizin en güçlü teminatı olmasındandır. 
 
Bundan tam 99 yıl önce bu aziz vatanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bizlere emanet olarak bırakan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere; bu kutsal vatan toprakları için canlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
 
Bu vesile ile tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum." dedi.Haber okunma sayısı: 3892

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ