Karakurt “En önemli projemiz gönüllü öğretmenlerimiz oldu”

karakurt--en-onemli-projemiz-gonullu-ogretmenlerimiz--oldu

1350 Öğrencisi bulunan Sancaktepe Ayşe Çarmıklı Ortaokulu , 2017-2018 Eğitim Öğretim yılını karne dağıtımı ile yıl sonu heyecanı yaşadı. Öğrenciler, Öğretmenler ve tabi ki veliler yaza ve tatile merhaba dedi.
10 Haziran 2018 Pazar 14:54

 SANCAKTEPE - 1350 Öğrencisi bulunan Sancaktepe Ayşe Çarmıklı Ortaokulu , 2017-2018 Eğitim Öğretim yılını karne dağıtımı ile yıl sonu heyecanı yaşadı. Öğrenciler, Öğretmenler ve tabi ki veliler yaza ve tatile merhaba dedi.

Her eğitim Öğretim yılı sonunda tatlı bir heyecan oluşur. Veliler heyecan dolu anlar yaşar çünkü çocukları karne alacaktır. Tüm yaşanan anlar unutulmuştur. Karne sevinci çocuklar kadar veliler içinde ayrı bir andır. Tüm bunlar olurken Okulun idarecileri ve öğretmenleri acaba ne düşünür. Geçmiş bir yılın emeğini nasıl değerlendirirler. Yaptıkları ve yapamadıkları nelerdir? Yıl içinde en çok mutluluk veren gelişmeler neler olmuştur? 
Eğitim ve Öğretimde süresince okul çeşitli projelere imza attı. Tüm bu süreçlerde 60 öğretmen ve 4 okul idarecisi 1350 öğrencinin başarılı olması için ter döktü. Ayşe Çarmıklı Ortaokulu’nun yıl içinde gerçekleştirdiği  Kardeş Okul projesi ile paylaşmayı hedefleyerek Siirt’te bulunan Kardeş Okula kırtasiye desteğinde bulunmuş.  Okulun fiziki durumunun düzeltilmesi için yoğun çaba sarf eden okulun idarecileri veli dayanışması ile sorunun büyük kısmına çözüm sağlamış. Bir çok okulda olduğu gibi okul koridorlarına çeşitli sokak isimleri verilirken bu okulda oluşturulan edebiyat sokağı öğrencilerin ilgi alanı olmuş. Ayşe Çarmıklı Ortaokulu, Öğrencilerini Avrupa’da Portekiz, İspanya, İtalya, Fransa ve Yunanistan’a Erasmus projesi ile göndermeyi başarmış bir okul.  Ayşe Çarmıklı Ortaokulu yıl içinde kültür gezilerine kayıtsız kalmamış, Anıtkabir, Çanakkale, Hayvanat bahçesi İstanbul içi kültür turları düzenlemiş. Sancaktepe İlçesinde spor faaliyetlerine önem veren okullardan biri olan Ayşe Çarmıklı Ortaokulu Kız Basketbol takımı ile ilçe geneli yarışmalarda başarılı sonuçlar alıyor. Okul aynı zamanda Basketbolun yanı sıra voleybol ve futbola da önem veriyor.
Tabi ki olmazsa olmazlardan biri olan Müzik, okulun en çok ilgi gören çalışmalarından biri olmuş. Okulda kurulan Ritim Grubu kursları ve Halk Oyunları ekibi ilçede düzenlenen bir çok etkinlikte gösterilerini sergilemem imkanı buluyor. 
Öğretmenlerimiz gönüllü öğretmenlik yaptı
Ayşe Çarmıklı Ortaokulu Müdürü Selçuk Karakurt  en önemli çalışmalarının Gönüllü Öğretmenlik  olduğunu söyledi. Karakurt “  Okulumuzda 8. Sınıflar için başlattığımız gönüllü öğretmenlik projesi ile 1 öğretmene 10-12 arası öğrenci teslim edildi. Bu sayede veli gayet olumlu iletişi kuruldu. Öğretmenlerimizi tebrik etmek lazım. Gönüllü olarak bu projede yer aldılar. Amaç çocuklarımızın daha iyi eğitim almalarını sağlamak ve eğitim kalitesini yükseltmek için katkıda bulunmaktı. Okulumuzda bunu başardık. Çok güzel bir eğitim öğretim yılı geçirdik” dedi.
Yıl içinde gerçekleştirilen Bilim Fuarı sergisi ile genç mucitlerin ilgi görmesi okulaa ayrı bir hava katarken okulun ilçe genelinde hedef yükselten bir okul olması veliler tarafından çok olumlu karşılanmış. Bunu okulun öğretmenleri ve idarecileri ile başardıklarını söyleyen Okul Müdürü Selçuk Karakurt “  İlçe genelinde bir çok okulumuza proje yazılımı desteği vermekteyiz. Okulumuzda böyle güzel bir ekip kurmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” İfadeleri ile sözlerini noktaladı.
Okul Müdürü Selçuk Karakurt 2017-2018 Eğitim öğretim yılı içersinde her zaman yanlarında olduklarını söylediği İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu'ya, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu'na teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.
Tevfik Erk / İstanbul Haber okunma sayısı: 924

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ