İstanbul Zeka Atölyesi’nin Delta Koleji’ndeki yıl sonu sergisi

istanbul-zeka-atolyesinin-delta-kolejindeki-yil-sonu-sergisi

İstanbul Zeka Atölyesi Delta Koleji öğrencileri ile birlikte yapmış olduğu Sitem, Robotik Kodlama, Akıl Oyunları, Ahşap yakma branşlarındaki çalışmalarını sergiledi.
25 Mayıs 2019 Cumartesi 11:06

 SANCAKTEPE - İstanbul Zeka Atölyesi Delta Koleji öğrencileri ile birlikte yapmış olduğu Sitem, Robotik Kodlama, Akıl Oyunları, Ahşap yakma branşlarındaki çalışmalarını sergiledi. 


Sancaktepe’de bulunan Özel Delta Koleji öğrencileri, birbirinden güzel
atölye çalışmalarını sergilediler. Eğitim Öğretim yılı içinde alınan eğitim ve yapılan çalışmaların sergilendiği yıl sonu sergisi bilim şenliğine dönüştü. 

İstanbul Zeka Atölyesi kurucusu Songül Alka’nın yönetiminde oluşturulan zeka atölyesi ile öğrenciler bilim şenliğinde birbirinden ilginç çalışmalarını sergileme fırsatı buldu.  Sıfır Atık proje çalışmalarının gündeme geldiği şu günlerde Delta Koleji öğrencileri Atık diye tabir edilen malzemelerden satranç zemini, güneş enerji ile çalışan araba, futbol oyunu, uçak, süpürge, projeksiyon ve ressam robot gibi çalışmalarını  büyük heyecanla sergilediler.  Robotik kotlama ile ressam robotlar resimlerini çizdiler,  Stem ürünleri yanı sıra Ahşap Atölyesi çalışmalarının da yer aldığı sergide ahşap yakma ve boyama ile  yapılan resimler sergideki yerini aldı. 

Tevfik Erk / İstanbul

Haber okunma sayısı: 581

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ