İnönü Mahallesi Muhtar Adayı Nilüfer Kantekin “ Çocuklar bizim geleceğimiz”

inonu-mahallesi-muhtar-adayi-nilufer-kantekin--cocuklar-bizim-gelecegimiz-

Sancaktepe ilçesi İnönü Mahallesi Muhtar Adayı olan, güler yüzü, yardım severliği ile çevresinde tanınan Nilüfer Kantekin’e her geçen gün ilgi giderek artıyor.
02 Kasım 2018 Cuma 19:42

 SANCAKTEPE - Çocukların istekleri içinde kendilerine bir masal anlatılması da yerini alır. Küçükken hangimiz masal dinlemedik.  Çocuklar bana bir masal anlat der, büyüklere düşen görevde onlara bir masal anlatmak olur. İçinde sevgi olan, içinde insanlık olan hep masallar anlatılır. Çekmeköy, Sancaktepe ilçe sınırlarının birleştiği yerde bulunan Masal Anaokulu’na Masal kitaplarını yüklenip giden Muhtar Adayı Nilüfer Kantekin çocuklarla bir arada olmanın tadını çıkardı."HAYAT BİR MASAL GİBİDİR"

0 – 6 yaş gurubu okul öncesi dönem eğitimi veren Özel Masal Anaokulu’na misafir olan Sancaktepe İnönü Mahalle Muhtar Adayı Nilüfer Kantekin, Masal Anaokulu çocuklarına masal kitabı hediye etti, onlarla vakit geçirdi.

Çocukları çok sevdiğini söyleyen Muhtar Adayı Nilüfer Kantekin, “ Hayat bir masal gibidir, ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar güzel yaşandığı önemlidir. Bazen Bir masal kahramanı olup  kendimi o masal  içinde bütün çocuklara yetebilen  kahraman  hayali kuruyorum. Çocuk ruhumu özlüyorum. Küçükken mum ışığında Babaannemin ve Dedemin " oturun bakalım size masal anlatayım" demesini unutamıyorum. Şimdi bende babaannem ve dedemin masallarını  çocuklarıma anlatıyorum. Unutmayın Ruhunuzu iyileştirmek için çocuklarla vakit geçirin Masal Anaokulu’nda gördüğüm şu ki işletme sahibi Alper bey, Eşi Dr. Selda hanımın ve tüm personelin sıcak sevecen güven verici davranışları Çocuklarda mutluluğa neden oluyor 0-6 yaş gurubu çocuklarınız anne yüreğindeki sıcaklığı burada bulacağına inanıyorum. Dünya, bir çocuk gülüşü kadar masum ve temiz olsa keşke. Çocuklar gülsün dünya gülsün. Bu masallardır aslında bu gün bizleri şekillendiren, hangimiz istemeyiz pamuk prenses olmayı, çocuklara vakit ayırmak onlarla bulundukları ortamı paylaşmak güzel bir duygu. İçimde insan sevgisi çok yüksek, İnşallah Muhtar olursam, yaşlıların, mağdurların ve en önemlisi çocukların yanında olmak temel düşüncem” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özel Masal Anaokulu yöneticisi Alper Arkaya okul hakkında  “ Anne şefkati ve baba güveni ile çocukların her birine sıcak bir aile ortamı sunmayı hedefleyen okulun kurucusunun Tıp Doktoru olması hizmet kalitesinin güvencesini sağlamaktadır. Kurumda alanında uzman, tecrübeli ve her çocuk özeldir bilinciyle mesleğini severek icra eden öğretmenler eğitim vermektedir.” Diye okulunun çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

Özel Masal Anaokulu yöneticisi Alper Arkaya
; “ Masal Anaokulu’nda anadilde kendini etkin şekilde ifade edebilen, duygusal ve sosyal zeka gelişimini yaş grubuna uygun şekilde geliştiren çocukların yetişmekte olduğunu, yabancı dil gelişiminin erken yaşta başlamasının gelecek için temel oluşturması amacıyla İngilizce eğitimi özel öğretmen tarafından aktif olarak verildiğini, Çocukların fiziksel ve duygusal gelişimleri açısından yararları tartışılmayacak yüzme, dans, binicilik, satranç gibi etkinlikler ilgili uzmanlarınca sunulduğunu” söyledi. 
 
Ziyarette İnönü Mahalle Muhtar Adayı Nilüfer Kantekin, çocuklara hediye ettiği masal kitaplarının yanı sıra, okula da bir çam ağacı fidanı hediye ederek çevreye verilmesi gerek önemin küçük yaşta başlanmasına dikkat çekti. Çocukların erken yaşta eğitimine önem verilmesi gerektiğini söyleyen Muhtar Adayı Nilüfer Kantekin
“ Bu işin en önemli tarafı işin uzmanı ve kaliteye önem veren kurumların çoğalmasıdır. Çünkü çocuklar bizim geleceğimiz, onlar bizim birer çiçeğimizdir, onları emanet ettiğimiz yerler ve kişiler önemlidir. O yüzden sizi tebrik ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. “diye konuştu.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
 

Haber okunma sayısı: 1623

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ