İki mahallede daha Bağımlılıkla Mücadele Birimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

iki-mahallede-daha-bagimlilikla-mucadele-birimi-degerlendirme-toplantisi-yapildi

Sarıgazi Mahallesi ve Emek Mahallesi'nde Bağımlılıkla Mücadele Birimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
03 Kasım 2018 Cumartesi 00:50

SANCAKTEPE -  Sancaktepe Kaymakamlığı Bağımlılık Danışma Birimi Koordinatörlüğünde; Sarıgazi Mahallesi ve Emek Mahallesi, Mahalle Çalışma Birimleri tanıtım ve değerlendirme toplantısı Kaymakam Adnan Çakıroğlu başkanlığında geniş katılımla gerçekleşti.

 
01 Kasım Perşembe günü 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu ve Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulunda düzenlenen toplantıya; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü Günnur Savaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete Güngör, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu,  İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sani Gündoğdu, Sancaktepe Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Alper Alp, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Yıldız, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Özdemir, İlçe Müftü V. Mehmet Zeki Bakırcıoğlu, İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Kom. Yrd. Enes Fındık, Sancaktepe Belediyesi Zabıta Komiseri Emin Başar, Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri, Rehber Öğretmenler, Cami imamları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Mahalle Çalışma Birimlerinin organizasyonunda tüm kamu kurum müdür ve amirleri ile birlikte; Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Din adamları ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla 16 mahallede halk toplantılarının yapıldığını belirten Kaymakam Çakıroğlu; bağımlılıkla mücadele amacıyla 2 yıldır yürütülen başarılı çalışmaların bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada artarak devam edeceğini söyledi.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Mobil Okul, Mobil Park ve Mobil Timler sayesinde şüpheli olay ve şahıslara hızlı ve etkin müdahale sağlandığını ifade eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenli ve huzurlu bir ortam eğitim alabilmeleri için Okul kantinleri başta olmak üzere; okul servislerinde ve okul çevresinde de gerekli denetimlerin yapıldığını söyledi.
 
Toplantıya katılımlarından dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu,  Devletin ve gönül kapılarının tüm vatandaşlarımıza açık olduğunu söyledi.
 
Kaymakam Adnan Çakıroğlu’nun açılış konuşmasının ardından İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete GÜNGÖR, madde bağımlığı ve madde kullanımına işaret eden durumlarla ilgili detaylı bilgiler vererek ailelere tavsiyelerde bulundu.
 
Toplantı esnasında mahalle sakinlerinin talep ve şikâyetlerine ilişkin sorular Kaymakam Adnan Çakıroğlu’nun yanı sıra Kamu Kurum Müdür ve Amirleri tarafından cevaplandı.
 
Talepler doğrultusunda vatandaşlarımızın ilgili kurum amirleriyle irtibat kurmaları ve yönlendirilmeleri sağlandı.
 
Toplantı sonunda Okul kantinlerinde incelemelerde bulunan Kaymakam Adnan Çakıroğlu, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sani Gündoğdu’ya kantinlerin sık sık denetlenmesi talimatını verdi.

Haber okunma sayısı: 572

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ