Hüseyin Aydoğdu’nun 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı

huseyin-aydogdunun-10-kasim-ataturku-anma-gunu-mesaji

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı yayınladı.
10 Kasım 2017 Cuma 13:35

 SANCAKTEPE - Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında “ Asırlardır yaşadığımız bu değerli topraklardan bizleri atmak ve vatansız bırakmak isteyen düşmanlara karşı verilen Kurtuluş savaşı ve bağımsızlık mücadelesinin büyük komutanı ve lideri Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, adını tarihe nakşettirmiş büyük bir komutan ve devlet adamıdır.

O’nun önderliğinde, silah arkadaşları ve milletçe verilen İstiklal mücadelemiz zaferle sonuçlanmış ve şanlı tarih sahnemizde bu süreç Cumhuriyet ile taçlanmıştır.
Gazi Mustafa Kemal tarafından gençlere emanet edilen Cumhuriyetimizin, tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza edilmesi için biz eğitimcilere büyük sorumluluklar düşmektedir.
Eğitimciler olarak bizlerin Atatürk’e olan saygı ve sevgimizin en güzel ifade şekli, Cumhuriyetimize ve tarih boyunca kazandığımız milli birikime her zaman kurtuluş savaşı mücadelesinin ruhuyla sahip çıkacak bireyler yetiştirmek olmalıdır.
Bu bilinçle yetişecek her birey ülkemizin istikrar ve güven içinde sürdürmekte olduğu gelişim hamlesine büyük bir gayretle sahip çıkacak ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün en büyük eserimdir dediği Cumhuriyetimizin daha da güçlenmesine fayda sağlayacaktır.

Bu düşüncelerle, vefatının 79.yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tarih boyunca vatan uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yad ediyorum.” Dedi.

Haber okunma sayısı: 2373Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ