Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezuniyet töreni düzenledi

fehmi-yilmaz-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi-mezuniyet-toreni-duzenledi

Sancaktepe Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezuniyet töreni düzenledi.
17 Mayıs 2018 Perşembe 02:58

SANCAKTEPE - Öğrenciler için okula başladığı zaman sanki bitmeyecek gibi geçen sürenin bittiğini görmek, ayrı bir heyecan ayrı bir mutluluk. Öğrencilerin  mezun olmalarından dolayı o sevinci görmek mutluluklarına ortak olmak için gelen öğrenci yakınları da ayrı bir heyecan içindeydi. Öğrencilerin heyecanlarını paylaşmak için anneler, babalar, kardeşler de yerini alarak öğrencilerin sahneye çıkmalarını beklediler. Anneler ve babaların mutlukları yüzlerinden okunurken o mutluğun sevinç göz yaşlarına  dönüştüğü anlarda yaşandı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreninde öğrenciler sınıf sınıf sahneye davet edildi. 
Okul Müdürü Sevgi Yılmaz Güneş mezun olan öğrencilerini  tebrik ettiğini söyledi. Okul Müdürü Güneş “ Hepinizi çok seviyorum. Hepiniz benim çocuklarımsınız. Bu güne kadar hep sizin yanınızda oldum. İhtiyaç duyduğunuzda yine yanınızda olacağım. Sizler bu gün buradan mezun oluyorsunuz. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Sizlere önünüzdeki yeni hayatınızda başarılar diliyorum.” Dedi.
Ülke genelinde uygulanan yas nedeniyle programda değişiklik yapan okul yönetimi müzik yayını kaldırdı. . Okul Birincisi Simge Gök, gelenek haline gelen  eğitim ve öğretim yılının yazıldığı prinç plakayı mezuniyet kütüğü diye adlandırılan  okul kütüğüne ismini çaktı. Okulun birincisi, ikincisi ve üçüncüsüne plaketlerini Okul Müdürü Sevgi Yılmaz Güneş, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kamil Alagöz ve Serkan Öztürk verdi.
Mezuniyet törenine katlan davetlilerin  alkışları arasında sahneye sınıf sınıf gelen öğrenciler, davetlileri selamladıktan sonra sahnede balon uçurdular. Öğrenciler daha sonra öğretmenleri ve aileleri ile günün anısına bol bol fotoğraf çektirdi ve o  anı ölümsüzleştirdiler

Tevfik Erk / İstanbul

Haber okunma sayısı: 1314

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ