Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Sancaktepe ’de Saygı ile Anıldı

buyuk-onder-gazi-mustafa-kemal-ataturk-sancaktepe-de-saygi-ile-anildi

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Sancaktepe ’de Saygı ile Anıldı
10 Kasım 2020 Salı 12:27

 Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder ve müstesna devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Vefatının 82. yılında tüm yurtta olduğu gibi Sancaktepe ‘de de düzenlenen törenle anıldı.

 
10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla Sancaktepe tören alanında düzenlenen program, Protokolün Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı.
 
Sancaktepe Tören Alanında düzenlenen çelenk sunum törenine Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Garnizon Komutanı Özgür Polat,   Sancaktepe Belediye Başkan V. Av. Ümit Şahin ile ilçe protokolü katıldı. 

Tüm yurtta olduğu gibi saatler 09.05’i gösterdiğinde Sancaktepe ’de de hayat durdu.  Saat 09.05'te iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sancaktepe’ de 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı Mustafa Öncel Kültür Merkezinde düzenlenen program ile devam etti.

Buradaki Anma programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini içeren selamlama konuşmasını Sancaktepe Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Türkmen yaptı.
 
Programda bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ettiği istiklal mücadelemiz, elde ettiği eşsiz zaferler ve kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker ve saygın bir liderdir.” dedi.
 
Kaymakam Adnan Çakıroğlu , " Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihin tanıklık ettiği üstün kabiliyetleri ve eşsiz liderliğiyle milletimizin içinde bulunduğu karanlıkları aydınlığa çevirmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.' diyerek yolumuzu ve yönümüzü çizmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gerek askerlik hayatı gerekse devlet adamlığı süresince cesareti, kararlılığı ve tükenmez enerjisiyle ülkesine ve asil milletimize büyük hizmetlerde bulunmuş, şanlı tarihimizin altın sayfalarında ve aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir “ ifadelerini kullandı.

Kaymakam Çakıroğlu konuşmasını şöyle tamamladı: " Ebediyete irtihalinin 82. yıldönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Sancaktepe Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan şiir ve Video gösterileri sırasında salonda duygu dolu anlar yaşandı. Ayrıca Öğretmenlerimiz tarafından oluşan koro da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği türküleri seslendirdi.
Haber okunma sayısı: 3356Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ