Bosna Hersek Millî Eğitim Bakanı Elvira DİLBEROVİÇ, Sancaktepe'ye geldi

bosna-hersek-mill-egitim-bakani-elvira-dilberovic-sancaktepeye-geldi

Bosna Hersek Millî Eğitim Bakanı Elvira DİLBEROVİÇ, Sancaktepe'ye Kardeş Okul ziyaretine geldi
06 Kasım 2017 Pazartesi 22:39

SANCAKTEPE - Bosna Hersek Millî Eğitim Bakanı Elvira DİLBEROVİÇ, Kardeş Okul Projesi kapsamında 30 Ekim 2017 tarihinde Birikim Okullarını ziyaret etti.Birikim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğur Bulut, Birikim Okulları Genel Müdürü Yusuf YALÇIN ile yurt dışından gelen Bakan ve heyeti, Birikim Okullarının Sancaktepe Kampüsünde bir araya geldi.


Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç'in ebedî istirahat âlemine göçüşünün sene-i devriyesine binaen hazırlanan, Srebrenitsa' yı öğrenmek ve anlamak için oluşturulan panoyu dikkatle inceleyen Bakan, ardından Srebrenitsa ve özgürlüğün metaforu olan mavi kelebeklerle bezenmiş koridordan geçerek görüşme salonuna giriş yaptı.
Görüşmede eğitim-öğretimi geliştirici, iyileştirici ilkeler ve bu kardeş iki okulun lokal anlamda edindiği manevi bağ ile küresel anlamda eğitim camiasında gerçekleştirilebileceği atılımlar üzerinde duruldu.
Müzakere boyunca kardeş iki ülkenin temsilcileri arasında sıcak ve samimi bir hava hakimdi.

Birikim Okulları Genel Müdürü Yusuf YALÇIN, okullarında uygulanan eğitimin Fıtrattan Umrana felsefesiyle Hayat Denge Modeli üzerine temellendirildiğini Bosna Hersek Millî Eğitim Bakanı Elvira DİLBEROVİÇ ve beraberindeki heyete aktardı. Akabinde eğitimde coğrafyalara sevgi tohumlarını ekecek ve yarının medeniyet inşasında çalışacak nesilleri yetiştirmenin gayretinde olduklarını vurguladı.

Birikim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğur Bulut, Bosna Hersek Millî Eğitim Bakanı Elvira DİLBEROVİÇ e Birikim Okulları Hüsn-i Hat tablosu hediye etti.Haber okunma sayısı: 2736

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ