Başkan Erdem, Okul Müdürleri ile bir araya geldi

baskan-erdem-okul-mudurleri-ile-bir-araya-geldi

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, ilçede görev yapan Okul Müdürleri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
07 Kasım 2017 Salı 22:45

SANCAKTEPE -  6 Kasım Pazartesi günü gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Eğitim ile ilgili taleplerin öncelikli konuları olduğunu belirterek “Bize düşen görev, önümüzdeki tüm zorlukları aşıp hedeflere ulaşabilmek için milli ve manevi değerlerine bağlı bilimle barışık ve kendisiyle rekabet edecek insanlardan daha iyi eğitim almış bir gençliği yetiştirmektir. Bu konuda, okullarımız için ne yapabiliriz, eğitime nasıl katkı sağlayabiliriz düşüncesi ve çabası içindeyiz “ dedi.


Eğitimin önemine de değinen Başkan İsmail Erdem: “Şahsi kanaatim o dur ki, bir ülkede öğretmenler ve eğitim yöneticileri en müstesna yere sahip değilse orada aydınlanmadan, kalkınmadan ve ilerlemeden bahsedilemez. Sancaktepe’de tüm yaptığımız eğitim yatırımlarında bu hassasiyetten hareket ediyoruz. Çünkü cehaletin kökünü kurutacak olan öğretmenlerimiz, eğitim kurumlarımızdır” şeklinde konuştu.

Sancaktepe’de yapılan başta eğitim olmak üzere belediye hizmetlerinden kısaca söz eden Başkan Erdem,  18 Bilgi Evi’nde binlerce Sancaktepeli öğrencinin yaralandığını belirterek: “ Bir tane çocuğumuza üniversitenin kapısını açabilirsek, en büyük başarı bence bu olur" şeklinde konuştu. Sancaktepe’de yeni yapılan okullar ve diğer hizmetlerden bahseden Erdem, okulların eksikliklerinin giderilmesi noktasında fiziki manada belediye olarak üzerlerine düşen ne varsa onu yapmanın gayreti içerisinde olduklarını dile getirerek, eğitime gönülden verdikleri hizmetlerden dolayı okul müdürlerine teşekkür etti.

Toplantıda söz alan Okul Müdürleri ise Eğitime verdiği destekten ötürü Belediye Başkanı İsmail Erdem’e teşekkürlerini sunarak, eğitimci bir Başkan ile birlikte Sancaktepe’ye hizmet etmenin kendileri için gurur verici olduğunu kaydettiler.

Düzenlenen yemekli toplantıya Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Belediye Kısım Müdürleri ile birlikte Okul Müdürleri katıldı.Haber okunma sayısı: 2227Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ