Başkan Döğücü'nün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

baskan-dogucunun-19-mayis-ataturku-anma-genclik-ve-spor-bayrami-mesaji

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı
18 Mayıs 2019 Cumartesi 15:16

SANCAKTEPE - Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Av.Şeyma Döğücü, mesajında “19 Mayıs 1919 milletimizin uyanışının, devletimizin doğuşunun miladıdır. Bağımsızlık mücadelemizin başlangıcının 100. yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz Bu tarih, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki çok önemli dönüm noktalarından biridir. Her şeyin bittiğini zannedenlere karşı, tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen, azim, iman ve heyecanla makûs talihini yenmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu önemli ve tarihi bir gündür. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Zorlu mücadelelerle kazanılan zaferlerin ardından, var olmanın ve gelişmenin ancak iyi eğitim almış, özgüveni yüksek, kendini sürekli geliştiren gençler vasıtasıyla olacaktır. Üniversiteler gençleri dünyadaki hızlı değişime ayak uydurmasını sağlayacak bilgi beceri ve yetkinliklerin kazandırıldığı en önemli kurumlardır. Bizlere emanet edilen vatanımızı bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek de tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Türk Milleti’nin tüm bireyleri, birlik ve beraberlik duyguları içinde söz konusu görevi sonsuza kadar kararlılıkla yerine getireceğine inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını kutluyorum.” dedi.
 
Haber okunma sayısı: 601

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ