Sağlık

Çocuklar İçin Rol Model Olduğunuzu Unutmayın

cocuklar-icin-rol-model-oldugunuzu-unutmayin Koronavirüs tehlikesi ile tüm insanlar kaygı ve endişe içindeyken çocuklar da ailelerinden onları rahatlatacak açıklamalar bekliyor.

Alerjik Hastalıklar Koronavirüs İçin Risk Oluşturur mu?

alerjik-hastaliklar-koronavirus-icin-risk-olusturur-mu İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, açıkladı.

“Koronavirüse Karşı Kaygılarınızı Somutlaştırın”

koronaviruse-karsi-kaygilarinizi-somutlastirin İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Psikoloji Bölümü’nden Uzm. Psikolog Ceylin Sürek, koronavirüsün sebep olduğu kaygılara karşı tavsiyelerde bulundu.

Kanser Hastalarına Koronavirüsten Korunma Önerileri!

kanser-hastalarina-koronavirusten-korunma-onerileri Hangi kanser hastaları, koronavirüste daha ciddi risk altındadır? Kanser hastaları koronavirüsten korunmak için neler yapabilir? İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr.

Ellerim Yıkadıkça Kuruyor ve Çatlıyor Ne Yapmalıyım?

ellerim-yikadikca-kuruyor-ve-catliyor-ne-yapmaliyim Koronavirüsten (COVID-19) korunmak için en önemli tedbirin, el yıkamak olduğunu hepimiz biliyoruz.

Koronavirüs Çocuk Psikolojisini Nasıl Etkiliyor?

koronavirus-cocuk-psikolojisini-nasil-etkiliyor Koronavirüs salgını, çocukların dünyasında nasıl yer alıyor? Kaygılarımız onları ne kadar etkiliyor? İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nden Uzm. Klinik Psikolog Emel Güler, koronavirüs

Koronavirüs (COVİD-19) Astım Hastalarını Nasıl Etkiler?

koronavirus-covid-19-astim-hastalarini-nasil-etkiler “Koronavirüsün astımı olan hastaları, nasıl etkilediği hakkında çok az şey biliniyor” diyen İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirerek Koronavirüse Karşı Önleminizi Alın!

bagisiklik-sisteminizi-guclendirerek-koronaviruse-karsi-onleminizi-alin Bağışıklık sistemini güçlendirerek, birçok hastalıktan olduğunu gibi koronavirüsten de korunabilmek mümkün! İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uzm. Dyt. Sinem Usuk,

ROSATOM MEDİKAL MASKELERİ STERİLİZE ETMEYE BAŞLIYOR

-rosatom-medikal-maskeleri-sterilize-etmeye-basliyor Rosatom’un Tıp ve Sanayi Bölümü Rusatom Sağlık Hizmetleri’nin bir kolu olan Sterion AŞ, Rus Şirketi Delrus ile 58 milyon medikal maskenin sterilizasyonu için anlaşma imzaladı.

Hamilelere Coronavirus önerileri

hamilelere-coronavirus-onerileri Hamilelerin hastalıklara karşı daha duyarlı olmaları ve bağışıklık sistemlerinin baskılanmış olması nedeniyle sağlıklı bireylere oranla Coronavirus’e (Covid-19) karşı riskleri biraz daha fazla olsa

YIL SONUNA KADAR TÜM ÜRETİMİNİ BAĞIŞLAYACAK

yil-sonuna-kadar-tum-uretimini-bagislayacak Salgınla Mücadeleye Tam Destek Veren Abdi İbrahim, COVID-19 Tedavisinde Otoritelerce Önerilen İlacının Üretimine Başladı

Korona Virüsüne Karşı Önleminizi Alın

korona-virusune-karsi-onleminizi-alin Tüm dünyanın kabusu haline gelen ve can almaya devam eden korona virüsü, yayılmaya devam ediyor.

Prof. Dr. Özgür Karcıoğlu, Çağın vebası: Virüs salgınları

prof-dr-ozgur-karcioglu-cagin-vebasi-virus-salginlari Prof. Dr. Özgür Karcıoğlu,çağın vebası Virüs salgınları hakkında yazdı

Elektronik aletler çocukların geç konuşmasına neden olabilir

elektronik-aletler-cocuklarin-gec-konusmasina-neden-olabilir- Günümüzde elektronik aletlerin yaygın kullanımı çocuklar için önemli iletişim sorunlarına neden olabiliyor.

Duygusal şiddet, psikolojik yaralar açıyor

duygusal-siddet-psikolojik-yaralar-aciyor Kadına yönelik şiddet sadece fiziksel açıdan değil, ekonomik, cinsel ve duygusal şiddet şeklinde yaşanabiliyor.

Beyin Kanserleri Artıyor

beyin-kanserleri-artiyor “Ölümcül beyin kanserleri, normal hücrelerin büyümesini önlemek için vampirler gibi çalışıyor”

Ergenlik ve yaşlılık riskli dönem…

ergenlik-ve-yaslilik-riskli-donem- Son günlerde yaşanan olaylarla gündeme gelen intiharda, en önemli risk faktörleri arasında psikiyatrik hastalıklar, yalnızlık ve zayıf sosyal destek geliyor.

Hava kirliliği kanser riskini artırıyor

hava-kirliligi-kanser-riskini-artiriyor Gelişen teknoloji ve sanayileşmeye bağlı olarak hem dünyada hem de özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde hava kirliliği giderek yaygınlaşıyor.

Dikkat! Sinüzit sonbaharla tetikleniyor!

dikkat-sinuzit-sonbaharla-tetikleniyor Baş ağrısından burun tıkanıklığına, koku almakta zorlanmadan halsizlik ve öksürüğe dek birçok soruna yol açan sinüzit, ülkemizde en sık görülen 10 hastalıktan biri.

PASİF SİGARA İÇİCİLİĞİ AKCİĞER KANSERİ RİSKİNİ YÜZDE 20-30 ARTIRIYOR

pasif-sigara-iciciligi-akciger-kanseri-riskini-yuzde-20-30-artiriyor En çok korkulan kanser türlerinden biri olan akciğer kanserinin nedenleri arasında sigara bağımlılığı ve çevresel faktörler ilk sıralarda yer alıyor.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ