Sağlık

MERDİVEN KULLANIMI SONRASI DİZ AĞRISINA DİKKAT!

merdiven-kullanimi-sonrasi-diz-agrisina-dikkat Genellikle 60 yaş üstü kadınlarda iki kat daha sık görülen diz kireçlenmesi, 40’lı yaşlardaki erkeklerde de oldukça sık görülmektedir

TOPUKLU AYAKKABI GİYMENİN 15 ALTIN KURALI

topuklu-ayakkabi-giymenin-15-altin-kurali- Kadınların vazgeçilmezi sivri burunlu, yüksek topuklu ayakkabılar, hemen hemen her kadının gardırobunda yer alıyor.

Yaz Aylarında Gebelikte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

yaz-aylarinda-gebelikte-dikkat-edilmesi-gereken-noktalar Yüksek sıcaklıklar ve nem nedeniyle yaz ayları özellikle hamileler için daha zor geçiyor.

YOLCULUK DA TATİL KADAR ÖNEMLİ

yolculuk-da-tatil-kadar-onemli Tatiller pek çoğumuz için uzun seyahatler, farklı taşıtlarla yolculuklar anlamına geliyor.

TATİL YOLUNDA YÜZ FELCİ RİSKİNE DİKKAT!

tatil-yolunda-yuz-felci-riskine-dikkat Sıcak yaz günlerinde, özellikle duş sonrası ve terliyken, klimanın ya da farklı soğutucuların önünde serinlemek, yüz felci riskini tetikleyebiliyor.

SAĞLIKLI BİR BAYRAM GEÇİRMENİN 8 ALTIN KURALI

saglikli-bir-bayram-gecirmenin-8-altin-kurali Et ağırlıklı, zengin içerikli ve lezzetli sofralar… Tüm aileyi bir araya getiren, yüksek kalorili öğle ve akşam yemekleri… Kurban Bayramı’nın, yeme alışkanlıklarını değiştiren geleneksel

EN SIK YAPILAN TATİL HATALARI

en-sik-yapilan-tatil-hatalari Özellikle sıcak yaz günlerinde kimimiz kendini sahillere kimimiz doğaya bırakıyor. Ancak keyifli ve sağlıklı bir tatil geçirmek için bazı püf noktalarına dikkat etmek ve herkesin kolaylıkla düştüğü

KURBAN BAYRAMI’NDA ET YEMEĞİNİZE SAĞLIK KATIN

kurban-bayraminda-et-yemeginize-saglik-katin Misafir ağırlamak geleneksel olarak bayramlarda daha da önem kazanıyor. Buna bağlı olarak da sofralardaki çeşitlilik ve lezzet artıyor.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞLI NÜFUSTA ORTAYA ÇIKAN HASTALIKLARI ÖNLEMEK İÇİN PROJELER ÜRETİLİYOR

kadir-has-universitesinde-yasli-nufusta-ortaya-cikan-hastaliklari-onlemek-icin-projeler-uretiliyor Kadir Has Üniversitesi Biyoinformatik ve Genetik Bölümü, uluslararası projelere imza atıyor.

KALBİNİZİ KORUYACAK 12 BESLENME ÖNERİSİ

kalbinizi-koruyacak-12-beslenme-onerisi Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölümlerinin çoğunluğunu kalp-damar hastalıkları oluşturuyor.

Gözlerinizden Gelen Uyarıları Hafife Almayın!

gozlerinizden-gelen-uyarilari-hafife-almayin Gözlerimiz, beynimizin uzantısı ve dış dünyaya açılan penceremizdir.

İnsan neden bağımlı olur?

insan-neden-bagimli-olur Prof. Dr. Tayfun Uzbay, yeni kitabı “Hazdan Bağımlılığa”da bağımlılık ve bağımlılığın insan beyni ile doğrudan ilişkisini anlatıyor.

6 Önlem İle Sağlıklı Gözler

6-onlem-ile-saglikli-gozler Göz rahatsızlıkları, yaşam kalitesini düşürürken iş ve sosyal hayatın da aksamasına sebep olabiliyor.

Gençlikte yapılan dövmeler pişmanlığınız olmasın

genclikte-yapilan-dovmeler-pismanliginiz-olmasin Gençliğin erken dönemlerinde yapılan ya da travmalar sonucunda oluşan dövmelerin uygun bir şekilde silinme yöntemlerini Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr.Yelda Bice anlattı.

MODAYA UYACAĞIM DİYE SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN

modaya-uyacagim-diye-sagliginizdan-olmayin Çoğumuzun yaşadığı sorunlardan olan bel ağrısı ve omurga sağlığı için günlük yaşamda giyilen kıyafetlerden yatak ve yastık seçimine, seçilen egzersiz türünden topuklu ayakkabıya kadar pek çok

Dünyagöz’de Zamanı Geriye Sarın

dunyagozde-zamani-geriye-sarin Yorucu şehir hayatı, her geçen gün omuzlarımıza binen sorumluluklar, yoğun iş temposu gibi etkenler yaşlanmanın etkilerini daha da artırarak belirginleştiriyor.

“Momo” davranış bozukluğuna yol açıyor

momo-davranis-bozukluguna-yol-aciyor Son günlerde çok konuşulan “Momo” isimli internet zorbalığı, şiddet içerikli oyun ve uygulamaları gündeme getirdi.

Sütüm Gelmiyor Diye Hemen Mamaya Başlamayın!

sutum-gelmiyor-diye-hemen-mamaya-baslamayin Annelerin yakından ilgilendiği bir konu olan, bebek beslenmesi hakkında Okan Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Şenol Bozdağ, merak edilenleri anlattı.

GÜNEŞ ÇARPMASINA KARŞI 7 ÖNEMLİ KURAL!

gunes-carpmasina-karsi-7-onemli-kural Yaz mevsiminde çocuklar parkta ve bahçede neşeyle koşup oynamak, deniz ile havuzun keyfini çıkarmak için günün büyük bölümünü dışarıda geçirmek istiyorlar. Ancak dikkat!

Havuzlardan Bulaşabilecek Enfeksiyonlara Dikkat!

havuzlardan-bulasabilecek-enfeksiyonlara-dikkat Ortak kullanılan havuzların ishal, mantar, idrar yolları, kulak ve göz enfeksiyonlarına sıklıkla sebep olduğunu söyleyen Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş,

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ