Sağlık

KURBAN BAYRAMI’NDA ET YEMEĞİNİZE SAĞLIK KATIN

kurban-bayraminda-et-yemeginize-saglik-katin Misafir ağırlamak geleneksel olarak bayramlarda daha da önem kazanıyor. Buna bağlı olarak da sofralardaki çeşitlilik ve lezzet artıyor.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞLI NÜFUSTA ORTAYA ÇIKAN HASTALIKLARI ÖNLEMEK İÇİN PROJELER ÜRETİLİYOR

kadir-has-universitesinde-yasli-nufusta-ortaya-cikan-hastaliklari-onlemek-icin-projeler-uretiliyor Kadir Has Üniversitesi Biyoinformatik ve Genetik Bölümü, uluslararası projelere imza atıyor.

KALBİNİZİ KORUYACAK 12 BESLENME ÖNERİSİ

kalbinizi-koruyacak-12-beslenme-onerisi Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölümlerinin çoğunluğunu kalp-damar hastalıkları oluşturuyor.

Gözlerinizden Gelen Uyarıları Hafife Almayın!

gozlerinizden-gelen-uyarilari-hafife-almayin Gözlerimiz, beynimizin uzantısı ve dış dünyaya açılan penceremizdir.

İnsan neden bağımlı olur?

insan-neden-bagimli-olur Prof. Dr. Tayfun Uzbay, yeni kitabı “Hazdan Bağımlılığa”da bağımlılık ve bağımlılığın insan beyni ile doğrudan ilişkisini anlatıyor.

6 Önlem İle Sağlıklı Gözler

6-onlem-ile-saglikli-gozler Göz rahatsızlıkları, yaşam kalitesini düşürürken iş ve sosyal hayatın da aksamasına sebep olabiliyor.

Gençlikte yapılan dövmeler pişmanlığınız olmasın

genclikte-yapilan-dovmeler-pismanliginiz-olmasin Gençliğin erken dönemlerinde yapılan ya da travmalar sonucunda oluşan dövmelerin uygun bir şekilde silinme yöntemlerini Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr.Yelda Bice anlattı.

MODAYA UYACAĞIM DİYE SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN

modaya-uyacagim-diye-sagliginizdan-olmayin Çoğumuzun yaşadığı sorunlardan olan bel ağrısı ve omurga sağlığı için günlük yaşamda giyilen kıyafetlerden yatak ve yastık seçimine, seçilen egzersiz türünden topuklu ayakkabıya kadar pek çok

Dünyagöz’de Zamanı Geriye Sarın

dunyagozde-zamani-geriye-sarin Yorucu şehir hayatı, her geçen gün omuzlarımıza binen sorumluluklar, yoğun iş temposu gibi etkenler yaşlanmanın etkilerini daha da artırarak belirginleştiriyor.

“Momo” davranış bozukluğuna yol açıyor

momo-davranis-bozukluguna-yol-aciyor Son günlerde çok konuşulan “Momo” isimli internet zorbalığı, şiddet içerikli oyun ve uygulamaları gündeme getirdi.

Sütüm Gelmiyor Diye Hemen Mamaya Başlamayın!

sutum-gelmiyor-diye-hemen-mamaya-baslamayin Annelerin yakından ilgilendiği bir konu olan, bebek beslenmesi hakkında Okan Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Şenol Bozdağ, merak edilenleri anlattı.

GÜNEŞ ÇARPMASINA KARŞI 7 ÖNEMLİ KURAL!

gunes-carpmasina-karsi-7-onemli-kural Yaz mevsiminde çocuklar parkta ve bahçede neşeyle koşup oynamak, deniz ile havuzun keyfini çıkarmak için günün büyük bölümünü dışarıda geçirmek istiyorlar. Ancak dikkat!

Havuzlardan Bulaşabilecek Enfeksiyonlara Dikkat!

havuzlardan-bulasabilecek-enfeksiyonlara-dikkat Ortak kullanılan havuzların ishal, mantar, idrar yolları, kulak ve göz enfeksiyonlarına sıklıkla sebep olduğunu söyleyen Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş,

Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş; “Güneş fobisi hasta ediyor”

fitoterapi-uzmani-dr-umit-aktas-gunes-fobisi-hasta-ediyor Pek bilinmese de D vitamini,kemik sağlığından ruh sağlığına kadar birçok durumu dengede tutan hayati bir vitamindir.

Menopoz döneminde light süt içerek kalsiyum ihtiyacınızı karşılayın

menopoz-doneminde-light-sut-icerek-kalsiyum-ihtiyacinizi-karsilayin- Kadınlarda kalsiyum ihtiyacının arttığı ve vücudun kilo almaya en yatkın olduğu menopoz döneminde gerekli tüm mineral ihtiyacını light sütün giderdiğini söyleyen uzmanlar, light sütün sağlıklı bir

Dikkat! Şok diyetler karaciğer yağlanması nedeni!

dikkat-sok-diyetler-karaciger-yaglanmasi-nedeni Dünyada ‘endişe veren global salgın’ olarak nitelendirilen alkol dışı karaciğer yağlanması (NAFLD) hastalığı hızla yaygınlaşıyor.

Philips Avent, Prematüre Bebeklere Destek Oluyor

philips-avent-premature-bebeklere-destek-oluyor Anne ve bebek sağlığına verdiği önemin altını çizmek ve prematüre bebek sahibi ailelere destek olmak amacıyla daha önce Türkiye’nin ilk Prematüre Bebek Bakım Kitabı’na sponsor olan Philips Avent, bu

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

saglikli-bronzlasmak-icin-dikkat-etmeniz-gerekenler Tatil sezonu açıldı. Yazın gelmesiyle deniz kum güneş üçlüsü vazgeçilmezlerin arasına giriyor. Tatil ve güneş deyince olmazsa olmazların başında ise bronzlaşmak geliyor.

Boyun ve Dekolte Bölgeniz Yaşınızı Ele Vermesin!

boyun-ve-dekolte-bolgeniz-yasinizi-ele-vermesin Boynumuz gün boyunca kıvrılır, katlanır, şekilden şekile girer. Gece uyurken bile aynı baskı devam eder.

Bedava ve ücretsiz kelimeleri ile başlayan kampanyalara temkinli yaklaşın

bedava-ve-ucretsiz-kelimeleri-ile-baslayan-kampanyalara-temkinli-yaklasin Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Öğretim Üyesi Fatih Atmaca uyarıyor: “‘Ücretsiz’ yapılan bir ameliyatta kaliteli ekipman kullanılabilir mi?

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Sancaktepe İlçesinde oyunuzu hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz?

Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Sancaktepe İlçesinde oyunuzu hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl Sonuçlar