Sağlık

YAPRAKLARINDA 7 FAYDA GİZLİ!

yapraklarinda-7-fayda-gizli “Pişerken etrafı kaplayan o kokusu olmasa!” Pek çok kişinin ‘beyaz lahana’ denilince ilk olarak bu sözler dökülüyor dudaklarından. Oysa pişirirken hoş olmayan kokuları ortaya çıkaran kükürtlü

GÜNEŞTEN UZAK VE HAREKETSİZ OLANLAR OSTEOPOROZA DAVETİYE ÇIKARIYOR

gunesten-uzak-ve-hareketsiz-olanlar-osteoporoza-davetiye-cikariyor Belirli bir yaştan sonra daha yüksek olasılıkla kadınlarda görülen kemik erimesini tetikleyen diğer faktörler, hareketsiz yaşam, kötü beslenme, sigara ve alkol kullanımı olarak ortaya konuyor.

Kış hastalıklarında en iyi ilaç istirahat

kis-hastaliklarinda-en-iyi-ilac-istirahat Kış günlerinde sıklıkla karşılaşılan nezle ve grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının virüslere bağlı olduğunu belirten uzmanlar, bakteri enfeksiyonlarında etkili olan antibiyotiklerin bu

SADECE BURUN NEFESİ İLE İYİLEŞEBİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

sadece-burun-nefesi-ile-iyilesebileceginizi-biliyor-musunuz Bilim insanları son yıllarda artan kronik hastalıkların sebeplerinden biri olarak burun nefesi yerine ağız nefesinin kullanılmaya başlanması olduğunu söylüyor.

KIŞ BOYUNCA BU BESİNLERİ TÜKETİN HASTA OLMAYIN

kis-boyunca-bu-besinleri-tuketin-hasta-olmayin Havaların soğumasıyla beraber; nezle, halsizlik, yorgunluk gibi belirtiler hemen hemen herkeste görülüyor.

DİKKAT! SOĞUK HAVA BU 3 AĞRIYI TETİKLİYOR!

dikkat-soguk-hava-bu-3-agriyi-tetikliyor Günümüzde pek çok kişinin muzdarip olduğu bel, boyun ve sırt ağrısı soğuk havalarda iyice artıyor.

YERLİ MALI KULLAN, SEN DE KANSERDEN KORUN!

yerli-mali-kullan-sen-de-kanserden-korun Okul sıralarından aşina olduğumuz “Yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı” sözü bugün daha da önemli ve anlamlı.

Türkiye’de besin alerjisi görülme sıklığı son 10 yılda iki kat arttı

turkiyede-besin-alerjisi-gorulme-sikligi-son-10-yilda-iki-kat-artti Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği, Abbott’un koşulsuz katkıları ile ‘Alerji Hedefte’ projesini başlattı.

Yolculuk Esnasında Bir Şey Okurken Neden Midemiz Bulanıyor?

yolculuk-esnasinda-bir-sey-okurken-neden-midemiz-bulaniyor- Hareketli araçlarda kitap, dergi vb. okunurken hemen hemen herkes mide bulanması sorunuyla karşılaşabiliyor.

ALERJİ HASTALARINI EVDE BEKLEYEN TEHLİKELER

alerji-hastalarini-evde-bekleyen-tehlikeler Özellikle bahar aylarında ortaya çıkan polenler, alerji hastaları için sıkıntılı bir dönem yaşanmasına neden olabiliyor.

Dünyagöz Bakü, Resmi Tören ile Açıldı

dunyagoz-baku-resmi-toren-ile-acildi Dünyagöz Hastaneler Grubu, gerçekleştirilen resmî tören ile en yeni merkezi olan Dünyagöz Bakü’nün açılışını gerçekleştirdi.

Şiddet, çocuklarda öğrenilmiş çaresizliğe neden oluyor

siddet-cocuklarda-ogrenilmis-caresizlige-neden-oluyor Şiddet ortamında büyüyen kadınların kendisini eksik, yardıma muhtaç, özgüvensiz ve basit biri gibi gördüğünü söyleyen Yön Koleji Rehberlik Danışmanı Özde Gül Şen, “Annelerinin yaşadığı

25 BİN KİŞİ HAYATA TUTUNMAK İÇİN ORGAN BEKLİYOR!

25-bin-kisi-hayata-tutunmak-icin-organ-bekliyor Organ bağışı, ülkemizde yeterli önemin verilmediği konuların başında geliyor

Lösemiyle mücadelede çocuk önce güven istiyor

losemiyle-mucadelede-cocuk-once-guven-istiyor “Kan kanseri” olarak bilinen ve çoğunlukla çocukluk döneminde görülen lösemi, çocuğun ruhsal sağlığını da etkiliyor.

“PEMBE TATLAR” MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YARIŞTI!

pembe-tatlar-meme-kanserine-dikkat-cekmek-icin-yaristi 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayı kapsamında Acıbadem Maslak Hastanesi’nde “Pembe Tatlar” isimli bir yemek yarışması düzenlendi.

Ballı çaydan sonra ağzınızı mutlaka çalkalayın

balli-caydan-sonra-agzinizi-mutlaka-calkalayin Sonbaharın etkisini iyiden iyiye hissettirdiği bu soğuk günlerde grip salgını da başladı.

ÇOCUĞUNUZ SÜREKLİ AĞLAMA NÖBETİ YAŞIYORSA

cocugunuz-surekli-aglama-nobeti-yasiyorsa Bebeklerle küçük çocuklarda uzun süren ve sık görülen ağlama krizleri, onun yaramazlığına değil çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kaldığına işaret edebilir

Spordan sonra en az 500 ml. süt içilmeli

spordan-sonra-en-az-500-ml-sut-icilmeli-- Uzmanlar, spor sonrası kaybedilen protein, mineral ve vitaminlerin kazanılması için günde en az 500 ml. süt içilmesi gerektiği uyarısı yapıyor.

BOŞANMA KADINLARDA KALP KRİZİNİ TETİKLİYOR

bosanma-kadinlarda-kalp-krizini-tetikliyor Günümüzde stresin birçok sağlık problemine yol açtığı biliniyor.

Gebelikte Göz Sağlığının Şifreleri

gebelikte-goz-sagliginin-sifreleri Hamilelik dönemi, çocuk sahibi olan her kadının hayatında çok önemli bir yere sahiptir.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ