Sağlık

Tıp Bayramı’nda Anlamlı Proje: Teşekkürler Doktorum

tip-bayraminda-anlamli-proje-tesekkurler-doktorum Kanser Savaşçıları Derneği, Roche’un katkıları ve Memeder’in iletişim desteğiyle “Teşekkürler Doktorum” projesini hayata geçiriyor.

Çocuklarınıza sorumluluk duygusu kazandırın

cocuklariniza-sorumluluk-duygusu-kazandirin Küçük yaşlarda başlayan sorumluluk duygusu hem çocukların kendilerine güven duymasına katkıda bulunuyor hem de okul başarısını destekliyor.

DNA’yı Etkileyen 7 Sebze

dnayi-etkileyen-7-sebze Sebzelerin gücü adına! İnsan DNA’sını doğrudan etkileyen ve olumlu yönde geliştiren sebzeler olduğunu söyleyen Diyetisyen Emre Uzun, hayat kurtaran bu 7 sebzeyi beslenmenize kattığınızda hayat

Antidepresanlar değil, yanlış kullanımı tehlikeli

antidepresanlar-degil-yanlis-kullanimi-tehlikeli Antidepresanların bilinçsiz ve yanlış kullanımının çok önemli ve hayati sonuçlar doğurabileceğini vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu durumun antidepresanlardan değil yanlış ve bilinçsiz

Çocuklarda görülen romatolojik hastalıklarda erken tanı büyük önem taşıyor

cocuklarda-gorulen-romatolojik-hastaliklarda-erken-tani-buyuk-onem-tasiyor Prof. Dr. Özgür Kasapçopur, çocuklarda hareket yeteneğiyle birlikte diğer tüm vücut sistemini de etkileyen bu tür hastalıkların dikkatli ve sürekli tedavi edilmezse, kalıcı ve sakat bırakıcı eklem

ÇOCUĞUNUZDAKİ İŞİTME KAYBINI ANLAMANIN 7 ALTIN KURALI

cocugunuzdaki-isitme-kaybini-anlamanin-7-altin-kurali Dünya Sağlık Örgütü’ne göre dünyada 32 milyon, ülkemizde de 2 milyon 200 bin çocukta işitme kaybı meydana geliyor.

Ünlü isimler, Nadir Hastalıklar Günü farkındalık kampanyası için poz verdi

unlu-isimler-nadir-hastaliklar-gunu-farkindalik-kampanyasi--icin-poz-verdi Nadir hastalıklara dikkat çekmek amacıyla 28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü’nde Türkiye’de ilk kez Özge Borak, Ahu Yağtu, Pelin Akil, Sercan Badur, Akasya Asıltürkmen ve Ceylan Ertem gibi ünlü

Dijital Ekran Gözünüzü Yoruyor!

dijital-ekran-gozunuzu-yoruyor Dijital ekranların artık yaşamımızın vazgeçilmezi olduğu bir gerçek. Telefon, tablet ve bilgisayar karşısında geçirdiğimiz zaman arttıkça bu tür ekranların kullanımına bağlı gelişebilen sağlık

Soğuk algınlığını atlatma rehberi

soguk-alginligini-atlatma-rehberi Hava değişimleri ve ısınıp soğuyan havalar soğuk algınlığına davetiye çıkarıyor. Soğuk algınlığı geçirildiği hissedildiği anda hemen ilaca başvuruluyor.

Aşkın tarifi sağlıklı sofralarda gizli!

askin-tarifi-saglikli-sofralarda-gizli Sevgililer Günü’nü evde kutlayanlar hem görüntüsü hem de lezzetiyle dikkat çeken sofralar hazırlamak için bugünlerde özel tariflerin peşine düşüyor.

OMZUNUZUN ÜZERİNE YATAMIYORSANIZ

omzunuzun-uzerine-yatamiyorsaniz Şiddetli omuz ağrıları, omuz üzerine yatamamak, kolu hareket ettirememek… Tüm bu belirtiler, omuz sıkışma sendromuna işaret edebiliyor.

BİTKİ ÇAYLARIYLA İLGİLİ 8 ÖNEMLİ UYARI

bitki-caylariyla-ilgili-8-onemli-uyari Halk arasında çoğunlukla ‘doğal ve şifa verici’ olarak bilinen, herhangi bir yan etkisi veya risk faktörleri çok da bilinmeyen bitki çayları bazı durumlarda tehlikeli de olabiliyor.

Büyük şehirler, kaygı ve depresyonu artırıyor

buyuk-sehirler-kaygi-ve-depresyonu-artiriyor Büyük şehirlerde yaşayanlarda kaygı ve depresyondan sorumlu olan beynin amigdala bölgesi daha fazla çalışıyor.

KANSERE KARŞI KORUYUCU OLAN 5 VİTAMİN

kansere-karsi-koruyucu-olan-5-vitamin- Kanser, dünyada kalp hastalıklarından sonra yaşamı tehdit eden en önemli sağlık sorunu ve kanserle mücadele, hastalık ortaya çıkmadan önce alınması gereken önlemlerle başlıyor.

UYKUSUZLUK GÖZ KAPAĞI SARKMASINA SEBEP

uykusuzluk-goz-kapagi-sarkmasina-sebep- Göz kapakları yüzde yaşlanmanın kendini en fazla gösterdiği yerlerden biri… Uykusuzluk tüm vücudu etkilediği gibi göz kapaklarının da sarkmasına neden olur.

PROF.DR MUAZZEZ GARİPAĞAOĞLU “SAĞLIKLI BESLENME ANNE KARNINDA BAŞLAR”

profdr-muazzez-garipagaoglu-saglikli-beslenme-anne-karninda-baslar Akra Talks’ta bu kez beslenme danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu konuştu.

Çocuklar İçin Tatil Önerileri

cocuklar-icin-tatil-onerileri Tatili verimli, etkili ve aynı zamanda eğlenmeye ve dinlenmeye zaman ayırarak geçirmek için neler yapmalıyız? Bu dönemde çocuklar için öneriler neler olabilir?

KARDA KIŞTA CİLDİNİZİ KORUMANIN 12 YOLU

karda-kista-cildinizi-korumanin-12-yolu Soğuk kış günleri genel sağlığımızın yanı sıra cildimizi de olumsuz yönde etkileyebiliyor. Özellikle el-ayak ile yüz derisinde gelişen şiddetli ve rahatsız edici kuruluk, kış aylarının cildimizde

Beslenme alışkanlığı bir ömür sürüyor!

beslenme-aliskanligi-bir-omur-suruyor Okul çağındaki her 10 çocuktan 1’inin obez olduğunu belirten uzmanlar, sağlıklı ve doğru beslenme alışkanlıklarının çocukluk çağlarında öğretilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Obezite Metabolik Sendroma Yol Açıyor

obezite-metabolik-sendroma-yol-aciyor Aşırı şişmanlık; metabolik sendromu artırıyor, metabolik sendrom kalp ve damar sağlığını bozuyor, felç riskini üç kat artırıyor.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ