Sağlık

Adet ağrılarına yeşil şifa!

adet-agrilarina-yesil-sifa Massachusetts ve Harvard Üniversitesi’nden uzmanlar yeşil sebzelerin adet öncesi ve esnasında görülen ağrılara iyi geldiğini belirtti.

Hamilelikte az pişmiş yumurtaya dikkat

hamilelikte-az-pismis-yumurtaya-dikkat Hamilelikte az pişmiş yumurta gıda zehirlenmesine neden olabiliyor.

Kadınlara 4 mevsim geçerli 3 sağlık önerisi

kadinlara-4-mevsim-gecerli-3-saglik-onerisi Günümüzde yaygın bir yanlış inanış var: Kadınların sağlığına dikkat edecekleri yaşlar hep 40’lı yaşlar ve sonrası olarak algılanıyor.

Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Ailelerin Yıllık Harcaması: 30.5 Milyon Lira!

cocuk-sahibi-olmak-isteyen-ailelerin-yillik-harcamasi-305-milyon-lira Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Ümit Göktolga " Ülkemizde yaklaşık 15 milyon evli çiftin ortalama % 15-20'si infertilite sorununu yaşıyor. Yılda ortalama 50 bin çift tüp bebek, 100 bin çift ise aşılama

HIV’li bebek erken tedaviyle iyileşti

hivli-bebek-erken-tedaviyle-iyilesti ABD’de HIV’li dünyaya gelen bir bebek yapılan erken tedaviyle hastalığı yendi

Obezite ile cilt kanseri arasında bağlantı var mı?

obezite-ile-cilt-kanseri-arasinda-baglanti-var-mi Obeziteyle bağlantılı olduğu ortaya çıkan bir genin, cilt kanseri riskini artırabileceği belirlendi.

Hamilelikte ortaya çıkan varis problemi ve tedavisi

hamilelikte-ortaya-cikan-varis-problemi-ve-tedavisi Hamilelik süresince pek çok kadın varis problemiyle karşılaşır. Peki varisler neden hamilelikte ortaya çıkar ve tedavisi mümkün müdür?

Aniden Kekelemeye Başlayan Çocuğunuza

aniden-kekelemeye-baslayan-cocugunuza Aniden Kekelemeye Başlayan Çocuğunuza Sakin Yaklaşın

Kök hücre ile saç dökülmesine önlem

kok-hucre-ile-sac-dokulmesine-onlem Kandan alınan kök hücre saç dökülmesine ve gençleşmeye yarıyor!

Tüpbebekte Yeni Umut: Kapsamlı Kromozom Taraması

tupbebekte-yeni-umut-kapsamli-kromozom-taramasi- Kısaca bir süre öncesine kadar bebek sahibi olmak isteyen ancak gebe kalamayan veya düşük yapan çiftlere gebelik başarısını arttırmak için uygulanan PGT yönteminin yerini şimdi artık Kapsamlı Kromozon

Diş eti iltihaplanması erken doğum sebebi mi?

dis-eti-iltihaplanmasi-erken-dogum-sebebi-mi Diş iltihaplarının tehlikeli sorunlara neden olacağını söyleyen uzmanlar özellikle bu konuda hamileleri uyarıyor!

İdrar testinize dikkat!

idrar-testinize-dikkat Sistit ya da herhangi bir enfeksiyon şikayetiniz yok; ancak rutin kontrollerinizde yaptırdığınız idrar testlerinde iltihap çıkıyorsa bunu dikkate almanızda fayda var.

Mikroenjeksiyon Tüp Bebek Tedavisinden Farklı Mı?

mikroenjeksiyon-tp-bebek-tedavisinden-farkl-m Bu soruyu Bahçeci Sağlık Grubu Umut Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç.Dr. Ulun Uluğ cevapladı.

Şzişmanlık Bebek Sahibi Olmaya Engel midir?

zimanlk-bebek-sahibi-olmaya-engel-midir Fazla kilolu olmak, kadınlarda doğurganlığı azaltır mı? Bahçeci Sağlık Grubu Akupunktur Uzmanı Dr. Hasan Ali Nogay, `Hamilelik öncesi ve sonrası fazla kilo gebelik sırasında riskleri artırabilir. Kilo

Dünya Sağlık Örgütü Büyükşehir`i seçti

dnya-salk-rgt-bykehiri-seti Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri Büyükşehir Belediyesi`nin hizmetlerinin Türkiye`ye model olduğunu ifade etti

Rahimiçi Hasarlanması Gebelik Şzansını Artırıyor!

rahimii-hasarlanmas-gebelik-zansn-artryor Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında rahimiçi dokusunun hasarlanmasının gebelik şansını artırdığını biliyor musunuz?

Varis güzelliğinizi bozmasın!

varis-gzelliinizi-bozmasn Güzellik ve sağlık için varislerden kurtulun!

`Embriyoların Genetik Haritası` Niçin Çıkarılır?

embriyolarn-genetik-haritas-niin-karlr Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT) in vitro fertilizasyon yani tüp bebek tedavisiyle beraber yürütülen bir ileri teknoloji yöntemidir.

Partnerinizi endişe içinde bırakın!

partnerinizi-endie-iinde-brakn "Heyecan bitti!" diye yakınmak neden? İşte bunun cevabını CİSED cinsel terapistleri sizler için araştırdı.

"TEHLİKE ÇANLARI İLİŞKİNİZ İÇİN ÇALIYOR OLABİLİR!"

tehlke-anlari-lknz-n-aliyor-olablr CİSED ONURSAL BAŞKANI DR. CEM KEÇE: "TEHLİKE ÇANLARI İLİŞKİNİZ İÇİN ÇALIYOR OLABİLİR!"

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ