Sağlık

Bamyanın 8 faydası!

bamyanin-8-faydasi Sofralarımızda sıkça yer almayan fakat çok farklı yararları olan bamyanın faydalarını sizin için araştırdık. İşte bamyanın bilinmeyen 8 yararı…

Kafadaki saatli bomba: Anevrizma

kafadaki-saatli-bomba-anevrizma Liv Hospital Nöroradyoloji Uzmanı Prof. Dr. Serra Sencer halk arasında ‘baloncuk’ olarak bilinen beyin anevrizmasının ‘kafada ne zaman patlayacağı bilinmeyen bir saatli bomba’ olduğuna dikkat

Kısırlık tedavisinde psikolojik destek başarı oranını olumlu etkiliyor!

kisirlik-tedavisinde-psikolojik-destek-basari-oranini-olumlu-etkiliyor ART Tıp Merkezi'nden Uzman Psikolog Arzu Güneş kısırlık tedavisi esnasında psikolojik desteğin önemini anlatıyor!

Ameliyatsız Miyom Tedavisi

ameliyatsiz-miyom-tedavisi Kadınların korkulu rüyası miyomdan artık ameliyatsız akustik tedavisiyle kurtulmak mümkün.

Alkol, tüp bebek tedavisinde düşüğe yol açabiliyor

alkol-tup-bebek-tedavisinde-dusuge-yol-acabiliyor ABD’de yapılan çalışma, tüp bebek tedavisi sırasında ve sonrasındaki 1 yılı kapsayan dönemde alkol tüketiminin, canlı bebek doğum oranını azalttığını ortaya koydu.

Zayıflarken sağlığınızdan olabilirsiniz!

zayiflarken-sagliginizdan-olabilirsiniz Yaz aylarına sayılı günler kaldı. Form tutup ideal vücuda kavuşmak için zorlu diyetler ve ağır sporlar çözüm gibi görünüyor.

Gençleşmenin formülü kendi hücrelerimizde!

genclesmenin-formulu-kendi-hucrelerimizde Dolgu uygulamalarında son yaklaşım, hastanın kendisinden alınan hücrelerin çoğaltılarak geriye enjekte edilmesi…

Güneşten korunmak için bunları yiyin

gunesten-korunmak-icin-bunlari-yiyin Güneş yüzünü yavaş yavaş gösteriyor ve etkisini her geçen gün arttırıyor. Peki, güneşin zararlı etkilerinden korunmak yediklerimizle mümkün mü?

Bu ilaçlar reçetesiz satılmayacak!

bu-ilaclar-recetesiz-satilmayacak TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, yayınladığı bir genelge ile çok satılan reçetesiz ilaçları reçete kapsamına dahil etti.

Sadece dermatologlara güvenin

sadece-dermatologlara-guvenin Uzmanlar, internet üzerinden satılan cilt ürünlerine itibar edilmemesini tavsiye ediyor. Çünkü bu ürünlerin hiçbiri kişiye özel değil.

Tiroidiniz üreme sağlığınızı da yönetiyor!

tiroidiniz-ureme-sagliginizi-da-yonetiyor Görünürde de herhangi bir sağlık probleminiz yok. Peki tiroid hastalığınız olup olmadığınızı kontrol ettirdiniz mi?

Mutluluğa Giden Zihin Egzersizi

mutluluga-giden-zihin-egzersizi “Mutluluk benim içimde, mutluluk benim zaten doğamda var” diyebiliyor musunuz?

Pancar suyunun bilinmeyen faydası

pancar-suyunun-bilinmeyen-faydasi Yüksek tansiyona karşı bir bardak pancar suyu

Nakil rahimle hamile kaldı

nakil-rahimle-hamile-kaldi Antalya’da Ağustos 2011’de 7 saat süren operasyon sonunda dünyanın ilk kadavradan rahim nakli yapılan 23 yaşındaki Derya Sert başlatılan embriyo transferinin ardından hamile kaldı. Sert, bu yolla

Hamilelikte Gribe Dikkat!

hamilelikte-gribe-dikkat Bahçeci Sağlık Grubu Umut Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Süleyman Tosun, ". 'Bu dönemde ilaç kullanılmaz' yanlış bir inanıştır.

Hamilelikten önce ağız ve diş bakımınızı yaptırın

hamilelikten-once-agiz-ve-dis-bakiminizi-yaptirin ”Hamile kalmak isteyen kadınlar, hamilelik öncesi ağız ve diş sağlığı yönünden kontrollerini yaptırmalı”

Estetik kalp kapak ameliyatları

estetik-kalp-kapak-ameliyatlari Maalesef günümüzde kalp kapağı hastalığı olup göğsünü açtırmamak için yıllarca bekleyen hatta ameliyat olmayıp kalp yetmezliği, kalp büyümesi aşamasına gelen yüzlerce hasta mevcut…

Nar kabuğu her derde deva

nar-kabugu-her-derde-deva ”Yapılan son araştırmalara göre nar kabuğu, suyuna göre daha fazla oranda değerli bileşikler içermektedir. Yani nar suyu bir ilaç gibi sağlığımız için faydalıdır ancak kabuğu suyundan daha

Gözlere faydalı besinler

gozlere-faydali-besinler Gözlerin sağlıklı kalması için korumamız gerektiği gibi bası besinleri de ihmal etmemek gerekiyor.

Yılda 12 bin kişi ağız kanserinden hayatını kaybediyor!

yilda-12-bin-kisi-agiz-kanserinden-hayatini-kaybediyor Her yıl 40 bin vakaya ağız kanseri teşhisi konuyor; 12 bini yaşamını yitiriyor.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Sancaktepe İlçesinde oyunuzu hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz?

Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Sancaktepe İlçesinde oyunuzu hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl Sonuçlar