Sağlık

Philips Avent, Prematüre Bebeklere Destek Oluyor

philips-avent-premature-bebeklere-destek-oluyor Anne ve bebek sağlığına verdiği önemin altını çizmek ve prematüre bebek sahibi ailelere destek olmak amacıyla daha önce Türkiye’nin ilk Prematüre Bebek Bakım Kitabı’na sponsor olan Philips Avent, bu

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

saglikli-bronzlasmak-icin-dikkat-etmeniz-gerekenler Tatil sezonu açıldı. Yazın gelmesiyle deniz kum güneş üçlüsü vazgeçilmezlerin arasına giriyor. Tatil ve güneş deyince olmazsa olmazların başında ise bronzlaşmak geliyor.

Boyun ve Dekolte Bölgeniz Yaşınızı Ele Vermesin!

boyun-ve-dekolte-bolgeniz-yasinizi-ele-vermesin Boynumuz gün boyunca kıvrılır, katlanır, şekilden şekile girer. Gece uyurken bile aynı baskı devam eder.

Bedava ve ücretsiz kelimeleri ile başlayan kampanyalara temkinli yaklaşın

bedava-ve-ucretsiz-kelimeleri-ile-baslayan-kampanyalara-temkinli-yaklasin Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Öğretim Üyesi Fatih Atmaca uyarıyor: “‘Ücretsiz’ yapılan bir ameliyatta kaliteli ekipman kullanılabilir mi?

Bu hastalık gökyüzüne bile baktırmıyor

bu-hastalik-gokyuzune-bile-baktirmiyor Toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla her yıl mayıs ayının ilk cumartesi günü Dünya Ankilozan Spondilit Günü olarak kabul ediliyor

GÜNLÜK DİYET UYGULAMASI İLE SAĞLIKLI VE FORMDA KALABİLİRSİNİZ

gunluk-diyet-uygulamasi-ile-saglikli-ve-formda-kalabilirsiniz Hareketsiz yaşam ve düzensiz beslenme kilo sorununu kaçınılmaz hale getirebiliyor

Ofis ağrılarına karşı egzersiz ve ergonomik düzenleme

ofis-agrilarina-karsi-egzersiz-ve-ergonomik-duzenleme Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, ofis ağrılarına karşı egzersiz ve ergonomik düzenleme öneriyor.

Erken teşhis edilen kanser, kanser değildir

erken-teshis-edilen-kanser-kanser-degildir Erken evrede teşhis edilen kanserin tedavi edildiğini belirten uzmanlar, risk faktörlerinden uzak durulması, gerekli kontrol ve taramaların yapılmasının son yıllarda kanser ölüm oranlarında azalmalar

Prof. Dr. Sinan Canan: “Erkek beyni beta, kadın beyni son sürüm”

prof-dr-sinan-canan-erkek-beyni-beta-kadin-beyni-son-surum Üsküdar Üniversitesinin düzenlenlediği Spor Travmatolojileri ve Rehabilitasyonu Kongresi kapsamında düzenlenen söyleşiye katılan Prof. Dr. Sinan Canan, kadın ve erkek beyninin zihinsel işleyişte

KADINLARDA İNME RİSKİ DAHA FAZLA

kadinlarda-inme-riski-daha-fazla Science Daily’de yayınlanan araştırmaya göre inme riski kadınlarda daha yüksek oranda seyrediyor.

Plank nasıl yapılır?

plank-nasil-yapilir Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, popüler egzersizlerden biri olan plank hakkında şu bilgileri verdi:

BAHAR HASTALIKLARINA KARŞI ETKİLİ ÖNERİLER

bahar-hastaliklarina-karsi-etkili-oneriler Kışın bitmesiyle zincirlerini kıran doğa bütün renkleriyle kendini göstermeye başladı.

PSİKOLOJİNİZİ DOĞRU YÖNETEREK KANSERE DUR DİYEBİLİRSİNİZ

psikolojinizi-dogru-yoneterek-kansere-dur-diyebilirsiniz Giderek yaygınlaşan ve görülme yaşı da gün geçtikçe düşen kanser, tanı konulduğu andan itibaren hastalar ve yakınlarını derinden etkiliyor

Otizm’in testi yok, bebeği gözlemlemek gerekiyor

otizmin-testi-yok-bebegi-gozlemlemek-gerekiyor Düşünme, hissetme, dil ve başkalarıyla ilişki kurma becerisinde problemler olabilen karmaşık bir nöro-gelişimsel bozukluk olan Otizm’de erken teşhisin önemi büyük.

Çocukların eklemlerindeki kızarıklık, şişlik ve ateşe dikkat

cocuklarin-eklemlerindeki-kizariklik-sislik-ve-atese-dikkat- İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Çocuk Romatoloji Derneği; çocukluk romatizmasıyla ilgili bir panel düzenleyerek uzmanları ve hasta yakınlarını bilgilendirdi.

Sağlıklı aile için bu önerilere kulak verin..

saglikli-aile-icin-bu-onerilere-kulak-verin Pozitif psikoloji yöntemleri aile içi iletişimde sorunların çözümünü kolaylaştırıyor.

GECE LENSLERİ İLE GÜNDÜZ GÖZLÜK DERDİNE SON

gece-lensleri-ile-gunduz-gozluk-derdine-son Miyop ve astigmat gibi kırma kusurlarının tedavisi genellikle gözlük, kontak lens, göz yapısı ve numarası uygun olanlarda da lazer ile yapılıyor.

Beyin sağlığı için aktif bir yaşam şart

beyin-sagligi-icin-aktif-bir-yasam-sart Beyin sağlığını korumak için, kişinin fiziksel, zihinsel, ruhsal ve sosyal yönden de sağlığını koruması gerekiyor.

CEP TELEFONU KULLANIRKEN 12 ÖNEMLİ ÖNERİ

cep-telefonu-kullanirken-12-onemli-oneri Her gün birçoğumuz günün ortalama 2-4 saatini başımız öne eğik şekilde mail, mesaj ya da sosyal medya trafiğinde geçiriyoruz.

Hangi kaşıntı hangi probleme işaret ediyor?

hangi-kasinti-hangi-probleme-isaret-ediyor Rahatsız edici kaşıntılar, bitmek bilmeyen kızarıklıklar, pul pul bir cilt, kabartılar ve hatta iltihaplı yaralar…

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ