Sağlık

Çocuklarda Kistik Fibrozis belirtilerine dikkat

cocuklarda-kistik-fibrozis-belirtilerine-dikkat Roche İlaç Türkiye, 8 Eylül Dünya Kistik Fibrozis Günü kapsamında toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Üveit’ten Gözlerinizi Erken Tanı ile Koruyun

uveitten-gozlerinizi-erken-tani-ile-koruyun Doç. Dr. Didar Uçar, Göz küresini oluşturan üç tabakadan ortada bulunan uvea dokusunun iltihaplanmasıyla oluşan üveit hastalığı ile ilgili bilgiler paylaştı.

‘KANSERSİZ YAŞAM SENİN ELİNDE’ PROJESİ İÇİN ÜNLÜLER GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

kansersiz-yasam-senin-elinde-projesi-icin-unluler-guclerini-birlestirdi Akciğer kanserine karşı farkındalık oluşturmak için geniş çaplı bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor.

GÖZDEKİ ANİ IŞIK PARLAMALARINA DİKKAT!

gozdeki-ani-isik-parlamalarina-dikkat Gözün ışığı algılayan, damar ve sinirlerden oluşan kısmı retinada ortaya çıkan hastalıklar, görme kaybına yol açabiliyor.

DEPRESYONDAN KORUNMAK İÇİN DÜZENLİ HAREKET EDİN

depresyondan-korunmak-icin-duzenli-hareket-edin Düzenli fiziksel aktivite hem vücut hem de ruh sağlığının korunmasına yardımcı oluyor.

Şarbondan korunmak için, bu uyarılara kulak verin!

sarbondan-korunmak-icin-bu-uyarilara-kulak-verin Aslen hayvanlarda görülen mikrobik bir hastalık olan şarbon; çoğunlukla yün, kıl ve post gibi kısımlar olmak üzere mikrop içeren hayvan organları ile temas veya hayvan etinin yenmesi ile oluşuyor.

Gözler Birçok Hastalığın İpuçlarını Taşıyor!

gozler-bircok-hastaligin-ipuclarini-tasiyor Gözlerimiz, genel sağlığımızla ilgili aslında pek çok ipucunu içinde barındırıyor. Dünyagöz Ataköy’den Op. Dr. Haluk Talu, detaylı bir göz muayenesi ile diyabetten bağışıklık sistemi

Şarbon Hakkında Bilmedikleriniz!

sarbon-hakkinda-bilmedikleriniz Son günlerde ülkemizin gündeminde olan şarbon hastalığı nedir? Belirtileri nedir? Nasıl bulaşır?

Koşu deyip geçmeyin!

kosu-deyip-gecmeyin- Özellikle de fazla kiloların kendini belli ettiği yaz günlerinde pek çok kişi koşarak zayıflamanın ya da formunu korumanın peşinde.

YEMEK YEME KABUSA DÖNÜŞMESİN!

yemek-yeme-kabusa-donusmesin Sağlıklı ve uzun bir ömür için dengeli ve yeterli beslenmek gerekiyor.

Menopoza girdikten 6 ay sonra tekrar kanama olursa

menopoza-girdikten-6-ay-sonra-tekrar-kanama-olursa Kadınlarda adet döngüsünün dışında ortaya çıkan her türlü kanamanın normal dışı kabul edilerek ciddiye alınması gerekiyor.

7 SORUDA DOĞUM ÖNCESİ GENETİK TANI TESTİ

7-soruda-dogum-oncesi-genetik-tani-testi- Memorial Dicle Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Tüp Bebek Merkezi Bölümü’nden Doç. Dr. Ali Emre Tahaoğlu, prenatal tanı testi hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Sporda genetik testler, ani ölümlerin önüne geçebilir

sporda-genetik-testler-ani-olumlerin-onune-gecebilir Sporda genetik testlerin ani ölümlerin önüne geçebileceğini belirten uzmanlar, bu alandaki çalışmaların önemine işaret ediyor.

MERDİVEN KULLANIMI SONRASI DİZ AĞRISINA DİKKAT!

merdiven-kullanimi-sonrasi-diz-agrisina-dikkat Genellikle 60 yaş üstü kadınlarda iki kat daha sık görülen diz kireçlenmesi, 40’lı yaşlardaki erkeklerde de oldukça sık görülmektedir

TOPUKLU AYAKKABI GİYMENİN 15 ALTIN KURALI

topuklu-ayakkabi-giymenin-15-altin-kurali- Kadınların vazgeçilmezi sivri burunlu, yüksek topuklu ayakkabılar, hemen hemen her kadının gardırobunda yer alıyor.

Yaz Aylarında Gebelikte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

yaz-aylarinda-gebelikte-dikkat-edilmesi-gereken-noktalar Yüksek sıcaklıklar ve nem nedeniyle yaz ayları özellikle hamileler için daha zor geçiyor.

YOLCULUK DA TATİL KADAR ÖNEMLİ

yolculuk-da-tatil-kadar-onemli Tatiller pek çoğumuz için uzun seyahatler, farklı taşıtlarla yolculuklar anlamına geliyor.

TATİL YOLUNDA YÜZ FELCİ RİSKİNE DİKKAT!

tatil-yolunda-yuz-felci-riskine-dikkat Sıcak yaz günlerinde, özellikle duş sonrası ve terliyken, klimanın ya da farklı soğutucuların önünde serinlemek, yüz felci riskini tetikleyebiliyor.

SAĞLIKLI BİR BAYRAM GEÇİRMENİN 8 ALTIN KURALI

saglikli-bir-bayram-gecirmenin-8-altin-kurali Et ağırlıklı, zengin içerikli ve lezzetli sofralar… Tüm aileyi bir araya getiren, yüksek kalorili öğle ve akşam yemekleri… Kurban Bayramı’nın, yeme alışkanlıklarını değiştiren geleneksel

EN SIK YAPILAN TATİL HATALARI

en-sik-yapilan-tatil-hatalari Özellikle sıcak yaz günlerinde kimimiz kendini sahillere kimimiz doğaya bırakıyor. Ancak keyifli ve sağlıklı bir tatil geçirmek için bazı püf noktalarına dikkat etmek ve herkesin kolaylıkla düştüğü

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Sancaktepe İlçesinde oyunuzu hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz?

Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Sancaktepe İlçesinde oyunuzu hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl Sonuçlar