Sağlık

En sık bu hataları yapıyoruz, ancak….

en-sik-bu-hatalari-yapiyoruz-ancak- Hamilelik sürecinde hiç kuşkusuz her ebeveynin tek dileği oluyor, bebeklerinin sağlıklı dünyaya gelmesi.

EGZERSİZ YAPMADAN ÖNCE AÇ MI, TOK MU OLMAK GEREKİR?

egzersiz-yapmadan-once-ac-mi-tok-mu-olmak-gerekir Birçok kişi daha çok yağ yakacağı düşüncesi ile egzersizi aç karnına yapıyor.

İşitme kaybı, okul başarısını etkiliyor

isitme-kaybi-okul-basarisini-etkiliyor İşitme kayıplarının okul başarısını olumsuz etkilediğini belirten uzmanlar, yeni ders yılı başlamadan genel bir sağlık kontrolü yapılmasını öneriyor.

VERTİGOSUNU PLAJ VOLEYBOLU İLE YENDİ!

vertigosunu-plaj-voleybolu-ile-yendi Dünyada ağrıdan sonra doktora en sık baş dönmesi (vertigo) şikayetiyle başvurulduğunu biliyor muydunuz?

Çocuklarda Kistik Fibrozis belirtilerine dikkat

cocuklarda-kistik-fibrozis-belirtilerine-dikkat Roche İlaç Türkiye, 8 Eylül Dünya Kistik Fibrozis Günü kapsamında toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Üveit’ten Gözlerinizi Erken Tanı ile Koruyun

uveitten-gozlerinizi-erken-tani-ile-koruyun Doç. Dr. Didar Uçar, Göz küresini oluşturan üç tabakadan ortada bulunan uvea dokusunun iltihaplanmasıyla oluşan üveit hastalığı ile ilgili bilgiler paylaştı.

‘KANSERSİZ YAŞAM SENİN ELİNDE’ PROJESİ İÇİN ÜNLÜLER GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

kansersiz-yasam-senin-elinde-projesi-icin-unluler-guclerini-birlestirdi Akciğer kanserine karşı farkındalık oluşturmak için geniş çaplı bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor.

GÖZDEKİ ANİ IŞIK PARLAMALARINA DİKKAT!

gozdeki-ani-isik-parlamalarina-dikkat Gözün ışığı algılayan, damar ve sinirlerden oluşan kısmı retinada ortaya çıkan hastalıklar, görme kaybına yol açabiliyor.

DEPRESYONDAN KORUNMAK İÇİN DÜZENLİ HAREKET EDİN

depresyondan-korunmak-icin-duzenli-hareket-edin Düzenli fiziksel aktivite hem vücut hem de ruh sağlığının korunmasına yardımcı oluyor.

Şarbondan korunmak için, bu uyarılara kulak verin!

sarbondan-korunmak-icin-bu-uyarilara-kulak-verin Aslen hayvanlarda görülen mikrobik bir hastalık olan şarbon; çoğunlukla yün, kıl ve post gibi kısımlar olmak üzere mikrop içeren hayvan organları ile temas veya hayvan etinin yenmesi ile oluşuyor.

Gözler Birçok Hastalığın İpuçlarını Taşıyor!

gozler-bircok-hastaligin-ipuclarini-tasiyor Gözlerimiz, genel sağlığımızla ilgili aslında pek çok ipucunu içinde barındırıyor. Dünyagöz Ataköy’den Op. Dr. Haluk Talu, detaylı bir göz muayenesi ile diyabetten bağışıklık sistemi

Şarbon Hakkında Bilmedikleriniz!

sarbon-hakkinda-bilmedikleriniz Son günlerde ülkemizin gündeminde olan şarbon hastalığı nedir? Belirtileri nedir? Nasıl bulaşır?

Koşu deyip geçmeyin!

kosu-deyip-gecmeyin- Özellikle de fazla kiloların kendini belli ettiği yaz günlerinde pek çok kişi koşarak zayıflamanın ya da formunu korumanın peşinde.

YEMEK YEME KABUSA DÖNÜŞMESİN!

yemek-yeme-kabusa-donusmesin Sağlıklı ve uzun bir ömür için dengeli ve yeterli beslenmek gerekiyor.

Menopoza girdikten 6 ay sonra tekrar kanama olursa

menopoza-girdikten-6-ay-sonra-tekrar-kanama-olursa Kadınlarda adet döngüsünün dışında ortaya çıkan her türlü kanamanın normal dışı kabul edilerek ciddiye alınması gerekiyor.

7 SORUDA DOĞUM ÖNCESİ GENETİK TANI TESTİ

7-soruda-dogum-oncesi-genetik-tani-testi- Memorial Dicle Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Tüp Bebek Merkezi Bölümü’nden Doç. Dr. Ali Emre Tahaoğlu, prenatal tanı testi hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Sporda genetik testler, ani ölümlerin önüne geçebilir

sporda-genetik-testler-ani-olumlerin-onune-gecebilir Sporda genetik testlerin ani ölümlerin önüne geçebileceğini belirten uzmanlar, bu alandaki çalışmaların önemine işaret ediyor.

MERDİVEN KULLANIMI SONRASI DİZ AĞRISINA DİKKAT!

merdiven-kullanimi-sonrasi-diz-agrisina-dikkat Genellikle 60 yaş üstü kadınlarda iki kat daha sık görülen diz kireçlenmesi, 40’lı yaşlardaki erkeklerde de oldukça sık görülmektedir

TOPUKLU AYAKKABI GİYMENİN 15 ALTIN KURALI

topuklu-ayakkabi-giymenin-15-altin-kurali- Kadınların vazgeçilmezi sivri burunlu, yüksek topuklu ayakkabılar, hemen hemen her kadının gardırobunda yer alıyor.

Yaz Aylarında Gebelikte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

yaz-aylarinda-gebelikte-dikkat-edilmesi-gereken-noktalar Yüksek sıcaklıklar ve nem nedeniyle yaz ayları özellikle hamileler için daha zor geçiyor.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ