Sağlık

“Kıskançlık duygu değil, karmaşadır”

kiskanclik-duygu-degil-karmasadir Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de şiddet, özellikle de kadına şiddet çok önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor

Zatürre ve aşısı ile ilgili 10 soru 10 cevap

zaturre-ve-asisi-ile-ilgili-10-soru-10-cevap Coronavirus salgınının hız kesmediği bugünlerde, sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte grip ve zatürre vakalarının da Coronavirus vakalarına ekleneceği ihtimali uzmanları korkutuyor.

Kalıcı görme kaybına bile neden olabilir!

kalici-gorme-kaybina-bile-neden-olabilir Yaz mevsiminde havanın sıcak, yağışsız ve gündüz saatlerinin daha uzun olması nedeniyle zamanımızın büyük bir bölümünü dışarda geçiriyor, bunun sonucunda güneş ışınlarına daha fazla maruz

U TİPİ YAŞAM BEL AĞRISI NEDENİ

-u-tipi-yasam-bel-agrisi-nedeni Memorial Şişli Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Çakar, bel ağrıları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Bayram ve Sonrasında Beslenme Önerileri!

bayram-ve-sonrasinda-beslenme-onerileri Kurban Bayramı’nda etleri pişirmeden önce bekletmeli miyiz? Eti en sağlıklı şekilde nasıl pişirebiliriz?

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu soruyor : PANDEMİ BİTTİ Mİ?

aile-hekimleri-dernekleri-federasyonu-soruyor--pandemi-bitti-mi AHEF Basın Yayın Medya Komisyonu Üyesi, Aile Hekim Dr. Canan Tanrıver, pandemi döneminin sona ermediğini hatırlatarak “Covid-19 tehlikesi sona ermiş gibi davranamayız

Cep Telefonları Kansere Neden Olur mu?

cep-telefonlari-kansere-neden-olur-mu Cep telefonları artık vücudumuzun bir parçası oldu. Günümüzde 5 milyar insanda, cep telefonu var. Yani dünyadaki insanların yüzde 61’inde cep telefonu var ve bunların büyük çoğunluğu

“Önemli olan biyolojik bağ değil, babanın çocuğa gösterdiği yakınlık ve ilgidir”

onemli-olan-biyolojik-bag-degil-babanin-cocuga-gosterdigi-yakinlik-ve-ilgidir Anneler kadar babalar da çocukların hayatında aktif rol almalı. Çocukların deneyimlerine, hayatlarına tanık olmaları, özellikle çocuklarının çevreyi keşfetmeye yatkın oldukları yaşamın ilk

SAĞLIKLI VE KALICI KİLO VERMENİN 10 ETKİLİ KURALI!

saglikli-ve-kalici-kilo-vermenin-10-etkili-kurali COVID-19 pandemisi sürecinde kimi zaman can sıkıntısı, kimi zaman stres ve kaygı nedeniyle kendimizi çoğu zaman mutfakta yemek yaparken bulduk.

Erişkinlerde Görülen Obezitenin Üçte Biri Çocukluk Çağında Başlıyor

eriskinlerde-gorulen-obezitenin-ucte-biri-cocukluk-caginda-basliyor Doç. Dr. Belma Haliloğlu, yeni yayınlanan bir çalışmaya göre 2-6 yaş arası fazla kilolu veya obez olan çocukların ileri yaşlarda obez olma riskinin giderek artığına dikkat çekti.

Evde Yapılan Etkinlikler Çocuklarda Travmaları Önleyebilir!

evde-yapilan-etkinlikler-cocuklarda-travmalari-onleyebilir “Çocuklar; yoğun korku, kaygı, endişe gibi duygularını kontrol edebilmek için yetişkin rehberliğine ihtiyaç duyar” diyen İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Psikoloji Bölümü’nden Uzman Klinik

Avrupa Üroloji Derneği Başkanlığa Türk Bilim Adamı seçildi

avrupa-uroloji-dernegi-baskanliga-turk-bilim-adami-secildi Prof. Dr. Ali Serdar Gözen, Avrupa Üroloji Derneği görevine gelen ilk Türk Ürolog olarak büyük bir başarıya imza atmış oldu.

Sağlıklı Baba – Çocuk İlişkisinin Temeli Güvenle Kurulan Bağlardan Geçer

saglikli-baba--cocuk-iliskisinin-temeli-guvenle-kurulan-baglardan-gecer- Sağlıklı baba ve çocuk ilişkisinin zamanla oluştuğunu anlatan DoktorTakvimi.com uzmanlarından Psikolojik Danışman Dilşah Özcan, Babalar Günü vesilesiyle babalığa dair önemli ipuçları paylaşıyor

Tehlike Tekrar Ortaya Çıktı

tehlike-tekrar-ortaya-cikti Derinliği bilinmeyen sığ deniz ya da havuza balıklama atlayışlar her yıl çok sayıda boyun kırılmasıyla ‘Omurilik Felcine’ veya ölüm vakalarının yaşanmasına neden oluyor.

Aile Hekimleri: "Lütfen Randevu Alın ! "

aile-hekimleri-lutfen-randevu-alin-- Aile Sağlık Merkezlerine giden hastaların güvenliği, bekleme sürelerinin kısaltılması ve daha nitelikli bir muayene için Aile Sağlık Merkezlerinden randevu alınması gerekiyor.

Tüm Bilinmeyenleriyle Güneş Kremleri!

tum-bilinmeyenleriyle-gunes-kremleri İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, güneş kremleriyle alakalı bilinmeyenleri açıkladı!

Aile Hekimleri Kenelere Karşı Uyarıyor

aile-hekimleri-kenelere-karsi-uyariyor Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), mevsim itibari ile kenelere karşı dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekerek kırsal alanlara gidenleri veya tarım alanında çalışanları uyarıyor.

Virüse Uykuda Savaş Açın

viruse-uykuda-savas-acin Son aylarda koronavirüsten dolayı oldukça stresli ve kaygılı bir süreçten geçiriyoruz bu durum da uyku düzenimizin değişmesine sebep oluyor.

KORONAVİRÜSTEN KORUNMAK İSTERKEN HASTALIĞINIZA YENİLMEYİN

koronavirusten-korunmak-isterken-hastaliginiza-yenilmeyin Kronik hastalıkları ve çeşitli sağlık problemleri olan pek çok birey, hastaneye gittiğinde koronavirüse yakalanabileceği endişesiyle, evde kalmaya devam ederek sorunu ertelemeye çalışıyor.

Ramazan Ayında Farenjit ve Boğaz Reflüsüne Dikkat!

ramazan-ayinda-farenjit-ve-bogaz-reflusune-dikkat Ramazan ayına girdiğimiz bu dönemde kulak, burun ve boğaz hastalıklarına yakalanmamak için, birkaç önemli püf nokta var diyen İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ