Avrupa Üroloji Derneği Başkanlığa Türk Bilim Adamı seçildi

avrupa-uroloji-dernegi-baskanliga-turk-bilim-adami-secildi

Prof. Dr. Ali Serdar Gözen, Avrupa Üroloji Derneği görevine gelen ilk Türk Ürolog olarak büyük bir başarıya imza atmış oldu.
16 Haziran 2020 Salı 09:46

Trakya Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Serdar Gözen, 130 ülkeden 15 binin üzerinde üyesiyle dünyanın en büyük üroloji organizasyonu olan “Avrupa Üroloji Derneği”nin (European Association of Urology-EAU) en etkin bölümü olan “Avrupa Üro-Teknoloji Seksiyonu” (EAU Section of Uro-Technology-ESUT) başkanlığına seçildi. Prof. Dr. Ali Serdar Gözen, bu önemli göreve gelen ilk Türk Ürolog olarak büyük bir başarıya imza atmış oldu.


Trakya Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi alan ve aynı bölümde akademik kariyerine başlayan, devamında ise Almanya’daki Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Eğitim Hastanesi’nde, dünyaca ünlü Prof. Dr. Jens Rassweiler’la birlikte “Minimal İnvaziv Üroloji ve Robotik Cerrahi” alanlarında çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ali Serdar Gözen’in yeni göreviyle birlikte, Trakya Üniversitesi’nin modern üro-teknoloji alanındaki bilimsel çalışma ve eğitim faaliyetlerine de doğrudan katkı ve bağlantı sağlanmış olacak. Yaşanan gelişme, Trakya Üniversitesi bünyesinde açılması planlanan Robotik Cerrahi Ünitesi için de çok önemli bir destek sağlayacak.

Avrupa Üroloji Derneği’nin en etkin bölümü olan Avrupa Üro-Teknoloji Seksiyonu, dünyada üroloji alanında kullanılan öncü ve yeni teknolojilerin geliştirilmesi ve bunların cerrahi tıp alanındaki kullanımı üzerine çalışmalar gerçekleştiriyor. Özellikle Endoüroloji, Minimal İnvaziv Üroloji ve Robotik Cerrahi alanlarında çalışmalar yürüten Avrupa Üro-Teknoloji Seksiyonu, yeni teknoloji ve teknikler üzerinde bilimsel projelere imza atarak bunların genç ürologlara öğretilmesi amacıyla tüm dünyada kabul gören, ulusal ve uluslararası üroloji dernekleri tarafından uygulanan eğitim programları geliştiriyor.

Halen çeşitli uluslararası ve ulusal derneklerle birlikte bilimsel dergilerin yönetiminde ve bilim kurullarında görev alan Prof. Dr. Ali Serdar Gözen’in başkanlığına geldiği Avrupa Üro-Teknoloji Seksiyonu, dünyadaki ürolojik cerrahi alanındaki en yeni teknolojilerin görücüye çıktığı EAU Kongresi’nin en büyük canlı cerrahi oturumunu da organize ediyor.

Haber okunma sayısı: 8501

sa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ